אירוע ההשקה. לחבר בין אמהות. צילום: גל איל

בשורה לאמהות. השבוע הושק בבאר שבע אתר האינטרנט "השדכנייה" הפועל לחיבור אמהות מאותו אזור מגורים ומצמצם את תחושת הבדידות שמלווה לא אחת את היולדות בעת שהן בחופשת הלידה שלהן. במדינה בה נולדים בממוצע 150,000 תינוקות בשנה ועם כל תינוק, נולדת אמא, יש חשיבות רבה לחיבור קהילתי של אמהות.

במחקר שנערך ב-2016, 25% מהנשאלות דיווחו על דיכאון לאחר לידה. עוד נמצא כי תמיכה קהילתית משפרת מדדים רגשיים ואת פוטנציאל הצלחת הנקת התינוק. ואכן, בהשקה החגיגית נפגשו עשרות אמהות ושמעו על כל האירועים שיש ל"השדכנייה" להציע בסביבה וכמו כן הכירו אמהות הנמצאות בדיוק באותו סטטוס, איתן יוכלו להתייעץ ולחלוק חוויות.

המיזם האינטרנטי הוקם על ידי עדי רסולי, אם לשלושה ילדים ודיאטנית קלינית של תינוקות, בסיוע ארגון 'ארץעיר', המלווה מיזמים חברתיים. לאחר שרסולי הציגה את המיזם שלה היא התקבלה לתוכנית לעסקים חברתיים ואף נבחרה לעסק החברתי המבטיח לשנת 2018 של הארגון וההסתדרות הציונית העולמית.

לחלוק חוויות, להתייעץ ולהיעזר אחת בשניה. צילום: גל איל

"האתר", ציינה רסולי, "הוקם על מנת לעודד יצירת קשרים מחוץ למסך. ההצגה הגיאוגרפית של האמהות הרשומות לאתר נועדה בכדי ליצור קשרים ומפגשים גם מעבר למסכים. ברגע שאשה הופכת לאמא והיא נשארת בביתה לחופשת לידה, היא לרוב בודדה וזקוקה לחברה יותר מתמיד. היה לי חשוב שאף אחת לא תרגיש בודדה ושכולן ירגישו ויידעו שהן לא לבד".

לדברי אילנה קוורטין, סמנכ"ל פיתוח משאבים ב'ארץעיר', "עדי בולטת בחשיבה יצירתית ומוטיבציה לסייע לאמהות להתחבר אחת לשנייה וביכולת מעוררת השראה של יזמת סדרתית".

רוצה להכיר אמהות חדשות? לחצי כאן לאתר "השדכנייה"