השמשה נופצה, הנהג חולץ בשלום. צילום: ביטחון אשכול

בזמן שהירושלמים מקווים שירד אצלם שלג, כאן בנגב אנחנו מקווים שהאובך ישקע. מזג האוויר הסוער מתבטא כרגע בזיהום אוויר חריג ורוחות עוצמתיות.

בכביש 232, סמוך לצומת מגן במועצה האזורית אשכול, נפגע אחר הצהריים (רביעי) רכב נוסע מעץ שקרס. צוות אגף הבטחון של המועצה הגיע למקום וחילץ את הנהג מהרכב ללא פגע.

הרכב שנפגע. צילום: ביטחון אשכול

התחזית המעודכנת
הלילה: גשם מלווה בסופות רעמים וברד יגיע עד צפון הנגב . בשאר הנגב הארץ ישרור אובך. יש חשש לשיטפונות והצפות במקומות המועדים וכאמור רוחות חזקות. במהלך הלילה המשקעים והרוחות ייתמעטו ויחלשו בהדרגה.

מחר (חמישי): מעונן חלקית עד מעונן, הטמפרטורות עדיין יהיו נמוכות מהרגיל לעונה. עד הצהריים יתכן גשם קל גם בדרום.

במד"א פרסמו הנחיות בטיחות בעת השתוללות רוחות חזקות: "חפצים רבים עלולים להינתק ממקומם, על כן, יש להקפיד לחזק חפצים שונים הנמצאים בחוץ, כגון ריהוט גן, מתקני ייבוש כביסה ועוד על מנת שלא יפגעו בהולכי הרגל ברחובות. חשוב להיזהר במהלך פתיחת וסגירת חלונות שיכולים להיטרק בעוצמה רבה עקב הרוחות הנושבות בחוזקה".

במשטרת ישראל קוראים לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים.

אין להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האוויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות על כל מפגע שעלול להוות סכנה. בכל מצב חירום בדרכים ובכלל - יש להתקשר בהקדם למוקד 100.