רוביק דנילוביץ' בחנוכת "בית נגבה". צילום: הרצל יוסף

הרבה דמעות התרגשות זלגו ביום שני בשבוע שעבר באירוע ההשקה של "בית נגבה" על שם מונה וקטי דרייפוס בשכונה ד' בבאר שבע, שנערך יחד עם הדלקת נר שני של חנוכה. "בית נגבה" נבנה בהשקעה מתרומות בסך 14 מיליון שקל ונועד לשיעורי העשרה לרווחתם של נערי השכונה ולכלל נערי ותושבי העיר.

באירוע נכחו ובירכו ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', סגנו שמעון בוקר, יו"ר עמותת 'נגבה', אילן כהן, מנכ"לית העמותה, חנה גייסמן, חברי הכנסת מירב בן ארי ואלי אלאלוף, אחד המייסדים, קלוד קדוש, התורמת מונה דרייפוס, מנכ"ל חברת 'כיוונים', שלומי נומה, מנהלת אגף הרווחה, אתי כהן, מנהלת האירועים, לילי קינן, שזכתה לשבחים על עבודתה בהכנת האירוע, וכמובן עשרות מנערי העמותה שגם הרשימו במופע מוזיקלי בהדרכתה של ג'יזל אלאלוף. את האירוע הנחה מנהל "בית נגבה", אליאב ויסמן. את המזוזה קבע הרב הראשי של העיר, הרב יהודה דרעי.

המבנה הייחודי תוכנן על ידי "סטודיו אדריכלים", יפתח יישכרוב, שגם נכח באירוע, ואיתי שמוטר. המבנה כולל שתי קומות בהן אודיטוריום למופעים, חמש מועדוניות עם מיטב המיכשור החדשני, מטבח וחצר מטופחת. במרכז המבנה המרשים נמצא פטיו, המהווה את לב המתחם. העירייה תוסיף בהמשך שטח ציבורי לגן משחקים ומגרשי ספורט הסמוך למבנה.

הנאום המרגש בערב היה של מונה דרייפוס, התורמת שהגיעה במיוחד מצרפת. היא סיפרה שהוריה היו ניצולי שואה והיא אחות גדולה לקטי, בעלת תסמונת דאון. חייה קיבלו תפנית לא פשוטה כשבתה בת ה־16 נפטרה מסרטן ובעלה נהרג בתאונת דרכים. אחותה עברה להתגורר איתה והיא שנתנה לה את הכוח להמשיך לחיות.

"הסיפוק הגדול ביותר שלה", אמרה מונה, "הוא לראות את האור בעיני הילדים ואת האושר שמביא להם 'בית נגבה'. אחותי היתה עבורי הבן אדם היקר ביותר עלי אדמות. היא לימדה אותי אנושיות מהי. השפעתה עליי, שמחת החיים שלה והכרת התודה שלה כלפיי, ימשיכו להאיר את ביתי ולנחם אותי", סיפרה.