בשנים האחרונות יותר ויותר רחובות בבאר שבע נצבעו בכחול-לבן, כחלק מהסדרת חניה בתשלום. עשרות רחובות וחניונים כאלה פרוסים ברחבי העיר ומציעים מאות מקומות חניה, כשבדרך כלל הם בתפוסה מלאה. וכך מקום חניה הפך למצרך מבוקש בבירת הנגב. יש הסבורים כי התופעה רק תלך ותחריף.

ואכן, אחת הבעיות הבולטות של תושבי באר שבע שעלו בזמן הבחירות העירוניות האחרונות היא מצוקת החניה. אמנם ברחבי העיר יש עשרות חניונים בתשלום השייכים לעירייה או למרכזי משרדים ומסחר אבל קורה שלא רוצים לשלם על חניה ליד מקום העבודה, למשל, או בשביל עצירה של מספר דקות.

אז לצד החניונים בתשלום, מצאנו בשבילכם 11 מקומות שתוכלו לחנות ברחבי העיר ללא תשלום, הנה הם לפניכם:

הסטודנטים תופסים את החניה, התושבים זועמים: "זה סיוט גדול והעירייה נותנת לזה יד"
בשנה החולפת שילמנו לעיריית באר שבע יותר מ- 16 מיליון שקל על חניה
אין לכם סמארטפון? תתקשו לשלם על החניה בבאר שבע

1. רחוב שרה אמנו, העיר העתיקה
לכאן עוד לא הגיעו הפקחים של העירייה וניתן לחנות לאורך הרחוב שבו שוכנים מוסדות דת (ישיבת הרב חורי) משרדים ובית אבות. החניה בשטח עפר מאפשרת להגיע לכל יעד בעיר העתיקה ובהחלט מדובר ביתרון מבחינתם של הנהגים.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-100.

רחוב שרה אמנו. חניה בשטח עפר. צילום: מערכת מיינט באר שבע

2. רחוב סמילנסקי פינת רחוב הגר, העיר העתיקה
השטח נמצא בין שכונת דרום לעיר העתיקה. מדובר בשטח ציבורי רחב המאפשר חניה חופשית ללא צפיפות ובעיית פקקים. השטח, שמוקף בדירות קרקע, זמין בכל שעות היום לחניית כלי רכב.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-100.

סמילנסקי פינת הגר. חניה חופשית. צילום: מערכת מיינט באר שבע

3. רחבת הושע בן ארי, שיכון דרום
החניון נמצא בתפר בין רחוב כפר הדרום לשכונת דרום. זהו חניון שמושך אליו המון נהגים, נגיש ונוח אבל חבל שתמיד הוא בתפוסה מלאה, כי כאן השיטה היא פשוטה - כל הקודם זוכה, אז כדאי להקדים ולהגיע כבר בשעות הבוקר המוקדמות. 
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-50.

רחבת הושע בן ארי. כדאי להגיע מוקדם. צילום: מערכת מיינט באר שבע

4. חניון מול בית אבות "דורות בנגב"
חניה ללא תשלום שהעירייה הכשירה ומשמש בעיקר את עובדי ואורחי בית האבות ועובדים במקומות סמוכים. ישנה תחלופה של מכוניות בשעות היום לכן קיים סיכוי סביר שתמצאו מקומות חניה ללא חיפוש מייגע.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-50.

החניון "דורות בנגב". תחלופה במהלך היום. צילום: מערכת מיינט באר שבע

5. חניון רובע האמנים לשעבר
נמצא מול טיילת אימבר ומושך אליו כלי רכב רבים. יש כאן חניה בשפע שנהגים איתרו בשל מצוקות חניה במקומות אחרים. אז אם הסתובבתם וחיפשתם מקום חניה אחד לרפואה ולא מצאתם, אל תחשבו פעמיים - חניון רובע האומנים זמין ותמיד נכון לקלוט כלי רכב.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-100.

רובע האמנים. אומנות אולי אין, אבל חניה - יש. צילום: מערכת מיינט באר שבע

6. חניון החלוץ מול קניון הנגב
חניה חינם בחסות העירייה. הרשות המקומית הכשירה את החניון לטובת ולרווחת הציבור, בעיקר לאלה המגיעים לתחנה המרכזית ותחנת רכבת מרכז.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-70.

חניון החלוץ. לטובת הנוסעים בתחבורה הציבורית. צילום: מערכת מיינט באר שבע

7. חניון מע"צ לשעבר
נמצא ברחוב אצ"ג בסמוך לכיכר אלי כהן. מדובר בשטח פתוח שבעבר שכנו בו משרדי מע"צ ובמרוצת השנים הפך לחניון המוני לכלי רכב, העירייה הבינה כי קיימת מצוקת והותירה חניה לכל מי שחפץ.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-300.

חניון מע"צ. שטח פתוח. צילום: מערכת מיינט באר שבע

8. חניון ויטמן ברחוב הרצל
חניון בחסות העירייה שהוכשר ללא תשלום כחלק מניסיון להקל על הסוחרים ולקוחות שמגיעים לעיר העתיקה. החניון נמצא ממש בכניסה לעיר העתיקה פינת רמב"ם, מסביר פנים וידידותי ונותן פתרון למי שלא מוכן להכביד על כיסו.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-200.

חניון ויטמן-הרצל. ידידותי. צילום: מערכת מיינט באר שבע

9.חניון מקס נורדאו
מול "מגדלי הרכבת", בתחום מרכז אזרחי, יש שטח הפקר על גבעות שהפך לחניון בלתי מוסדר. מצוקות החניה באזור גרמו ליותר ויותר נהגים לחנות במקום, אפילו שהם מסתכנים בגרימת נזק לרכביהם.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-150.

השטח במקס נורדאו. תיזהרו על הרכב. צילום: מערכת מיינט באר שבע

10.רחבת מונטיפיורי
הרחבה ממוקמת בצומת הרחובות מונטיפיורי בשכונה א' לשדרות רגר, ממש מול בנייני העירייה וההסתדרות. אם לא מצאתם מקום חניה מיד שהגעתם, המתינו מעט כי תיכף יוצא רכב מהחניון.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-50.

רחבת מונטיפיורי. קצת סבלנות. צילום: מערכת מיינט באר שבע

11. חניון הפלמ"ח
גם כאן דאגה העירייה להכשיר חניון חינם שנותן מענה לנהגים רבים ובעיקר לבעלי עסקים. החניון נמצא בלב העיר העתיקה ויתרונו שהוא ממוקם קרוב למוסדות ציבורי, בנקים ומרכזי מסחר. החיסרון - צריך להגיע מוקדם כדי לתפוס מקום, או להתאזר בהרבה סבלנות.
ככה תגיעו: waze.
מספר החניות: כ-50.