ברוכים הבאים? אצטדיון "טרנר" בבאר שבע נפתח לפני כשלוש שנים וסוף סוף לאוהדי הכדורגל בנגב יש חוויית צפייה נאותה ומהנה. לא כך הדבר כשמדובר בגישה לאצטדיון, במיוחד כשמדובר בגישה לחניה הצפונית שמשרתת במקרים רבים את האוהדים שמגיעים מחוץ לעיר.

כביש הגישה לחניה הצפונית. צילום: ענר חיים

הדרך מכביש הכניסה לעיר אל החניה מלאה מהמורות, חשוכה, ובחורף מלאה בוץ. כשהמשחקים נערכים בלילה, נהגים שאינם מכירים את הדרך לא מזהים את הפנייה לכיוון המגרש, וממשיכים בנסיעה לאורך הבסיס הנטוש שבאזור. התוצאה: חזרה למגרש דרך שכונת נחל עשן ויצירת פקק תנועה ענק. אם התמזל מזלך, תגיע לחניה מבלי שהרכב ספג מכה בתחתיתו או שאחד מצמיגיו התפנצ'ר.

"מצב דרך הגישה לחניה הצפונית שערורייתי", אומר תושב עומר שמגיע למשחקי הקבוצה דרך שביל הגישה הצפוני. "הגיע הזמן שלפחות יסללו כביש גישה נורמלי לשם. אני יודע שלעיריית באר שבע אכפת מאוד מהמוניטין של העיר במרכז הארץ, עכשיו שישאלו את עצמם אם ככה 'עיר ההזדמנויות' מקבלת את אלו שבאים בשעריה?".

בעקבות פנייתנו: "כפי שצוין בעבר", נמסר בתגובה מעיריית באר שבע, "מדובר בדרך גישה זמנית לחניה הצפונית, בנוסף לצירים וכבישים המוסדרים המובילים לאצטדיון. עד לפיתוח התשתיות לשכונת החדשה 'רקפות' אשר תוקם בחלק הצפוני והסדרת דרכי גישה מוסדרות לאצטדיון, ימשיך וישמש הקטע הזמני לשרת את הבאים למשחקי הכדורגל. במידה שישנם מפגעים בטיחותיים בדרך הנ"ל הם יטופלו בהתאם".

השורה התחתונה: אצטדיון 'טרנר' הינו אחד היפים בארץ, אולם חבל שדרכי הגישה אליו יוצרות כעסים ומרירות בקרב האוהדים. על העירייה לתת מענה הולם לאוהדים שבסך הכל באים ליהנות ממשחקים, מקומיים וכאלו שמגיעים מחוצה לה. מטרופולין או לא?