נציגות בית הספר מקבלות את האות מהנשיא. צילום: באדיבות מארק ניימן בע"מ

בית ספר היסודי "מצפה" בבאר שבע זכה השבוע באות הנשיא "לתקווה ישראלית בחינוך", בין היתר הודות לעשייה ענפה הנוגעת לשותפות גורל בישראל. "תקווה ישראלית" היא תכנית הדגל של נשיא המדינה לחיזוק הממלכתיות ולביסוס השותפות בין המגזרים השונים.

במסגרת פעילותו הרחבה להכרת החברה הישראלית, שם בית הספר, הממוקם בשכונה ד' דגש על הכשרת מורים בתחומים הנוגעים לקבוצות השונות בחברה, ופרויקטים שונים הכוללים גם את הורי התלמידים. "הצוות רואה בבית הספר מדי יום את מה שהיינו רוצים לראות בחברה כולה - גאווה בייחודיות לצד סובלנות והכרת האחר", אמרה בטקס החגיגי מנהלת בית הספר, רינת מדינה.

באירוע השתתפו גם יו"ר ועדת הבחירה שלומית עמיחי וחברי הוועדה, יו"ר קרן לאוטמן נעם לאוטמן, מנהלת מחלקת חינוך יסודי בעיריית באר שבע דינה דוד, מפקחת בית הספר בת-עמי לגמן ונציגי הצוות החינוכי מבית הספר.

"מדובר בגאווה גדולה לכולנו", בירך ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', "בית הספר מחנך את תלמידיו לחיי שותפות במדינת ישראל, כבוד, אחווה, מתן שוויון הזדמנויות, מעורבות פעילה בקהילה ושיתופי פעולה עם בתי ספר ממגזרים שונים, מתוך אמונה שהילדים הם אלו שיסללו את הדרך לחברה שוויונית יותר ולשלום".

גם נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין בירך את בית הספר על הזכיה באות היוקרתי: "בית הספר הפך את המגוון והפסיפס האנושי של בית הספר לנכס של ממש ובנה סביבו תכנית חינוכית ייחודית וסדורה, המאפשרת לתלמידים להכיר לעומק את סיפורי המורשת והתרבות שלהם, לצד תרבויות וסיפורים ממגזרים אחרים, בשיתוף כלל התלמידים ואף ההורים".