חנניה הדרי. סוגר מעגל וחוזר לתיכון. צילום פרטי

כשחנניה הדרי, תושב מיתר, עלה לארץ ממרוקו הוא הגיע היישר לכפר הנוער 'עיינות' שליד נס ציונה, שם סיים את לימודי התיכון שלו. כעת, בגיל 80, הוא חוזר לכפר הנוער להשתתף במירוץ למען הקהילה.

הדרי אמנם יחגוג 80, אבל במקרה שלו הגיל הוא רק מספר. כאדם פעיל בקרב בני נוער עד היום, הוא מתאמן למירוץ השנתי של הכפר שיתקיים ב-05.04 למען ילדי איל"ן, בו ישתתפו רצים והולכים מגיל ילדות ועד זקנה. המירוץ יתקיים מספר ימים לאחר יום ההולדת שלו ומבחינתו מדובר בסגירת מעגל שלמה.

"כפר הנוער 'עיינות'", מספר הדרי, "היה המקום הראשון שפגשתי כשעליתי ארצה לבד ללא הורים. זה המקום שמבחינתי הייתה לו תרומה משמעותית ביותר על האדם הבוגר שהפכתי להיות. כאיש חינוך בחרתי לי גם כן לעצב את דורות העתיד מתוך ידיעה אישית והבנה עד כמה מסגרת חינוכית תומכת וערכית תורמת לעיצוב דרכם של התלמידים. גם כעת בגילי וזמן רב לאחר הפנסיה שאני עובד עם בני נוער ומסייע להם בתחילת דרכם".

הדרי. עובד עד היום עם בני נוער. צילום פרטי

כעת הוא החליט לסגור מעגל ולהגיע יחד עם בנו למקצה ה-4 קילומטרים. "מבחינתי זהו רגע מרגש במיוחד המאגד בתוכו את כל מה שספגתי ב'עיינות' - תרומה לקהילה, תחושת שייכות וחיבור לאדמה ולמשפחה".

בכל שנה נרתמים תלמידי כפר הנוער למען החברה במסגרת "מירוץ עיינות למען החברה". השנה, זו הפעם הרביעית, בחרו התלמידים שוב בילדי מרכז הספורט לנכים של איל"ן, עבורם הם מפיקים את המרוץ השנתי. אולם הפעם, באופן חריג, המירוץ הוכרז כמירוץ בין דורי שיש לו שתי מטרות עיקריות: האחת גיוס כספים למען ילדי איל"ן והשנייה חיבור בין דורי.