דיירים מרחוב הצבי בשכונה ה' בבאר שבע התעוררו בבוקר בהיר אחד כשחומה הוקמה מול ביתם וחוסמת למעשה את הנוף הפתוח. מדובר בחומה שנבנתה במסגרת עבודות הפיתוח שעיריית באר שבע מבצעת באזור.

זהבה אביחזר מול החומה. "למה לסגור אותנו?" צילום: יעקב לוי

למערכת "ידיעות הנגב" הגיעו תלונות רבות של תושבים ברחוב. אחת מהן היא זהבה אביחזר (66) שרכשה את הדירה ברחוב לפני מספר שנים אחרי שהתגוררה בשכירות. אביחזר מתגוררת בדירת קרקע והיתה רגילה לצאת לחצר הפונה לדרך טוביהו, אך הדרך נחסמה על ידי חומה המגיעה לגובה של שלושה מטרים.

"לא רק שחסמו לי את שדה הראייה ואני לא יכולה לצאת מהחצר", היא אומרת השבוע, "אלא שגם חסמו לי את האוויר לנשימה. אני אשה חולה וסגרו אותי בבית בגלל העבודות האלה. שיהרגו אותי וזהו. אני כבר לא מדברת על הלכלוך והאבק שחונקים אותנו, אבל למה לסגור אותנו בחומות?".

לפני כחודש שלחה אביחזר מכתב לראש העירייה וביקשה את התערבותו. אמנם היא קיבלה תשובה שהמכתב שלה התקבל, אולם מלבד זאת לא נמסרה לה שום התייחסות לנושא. אביחזר, כמו דיירים אחרים ברחוב, דורשת: "או שיורידו את החומה או שיתנו לי דירת קרקע חלופית בשכונה טובה. ערך הדירה שלי ירד כתוצאה מהחומה שהוקמה. איך העירייה לא מתחשבת באנשים חולים?".

בעקבות פנייתנו: "מדובר בעבודות להקמת קירות תומכים שמבצעת החברה הכלכלית על פי תוכניות מאושרות, כנגד פלישות קיימות בסמוך למתקני הכושר", נמסר בתגובה מעיריית באר שבע. "החברה הכלכלית תמשיך בביצוע עבודות יציקת הקירות לצורך בניית ושדרוג המדרגות המתוכננות באזור זה". לסוגיית מצוקת הדיירים לא נמסרה תגובה קונקרטית.

השורה התחתונה: "אין לי חיים בצורה הזו", אומרת זהבה אביחזר ומבקשת מהעירייה להיענות לדרישתה.