סגן ת'. "רציתי לעסוק בחינוך". צילום: דובר צה"ל

בילדותו לא חלם סגן ת', תושב אחד המושבים בחבל אשכול שבעוטף עזה, להיות טייס. השבוע, ביום רביעי, עמד סגן ת' (22) יחד עם עמיתיו, בוגרי קורס הטיס, במסדר הכנפיים המסורתי בבסיס חיל האוויר בחצרים, בו הוענקו לו כנפי הטיס.

"הבן שלי", סיפרה ל"ידיעות הנגב", אמו של ת', "הוא ילד רגיל ככל הילדים. יש לו כוח רצון. הוא אהב ללכת לגן הילדים ולבית הספר. הכל מתחיל בגיל הרך. הוא ספג ערכים גם מהבית וגם ממערכת החינוך. לאורך כל הדרך הוא פגש מחנכים מהם הוא שאב השראה. חוץ מזה הוא גם היה ילד שובב, עם אופי מיוחד, ילד שאוהב ספורט, בעיקר כדורגל וכדורעף. אבא שלי היה פרטיזן וניצול שואה, שנשא בתפקיד בכיר בחיל האוויר, ואני רואה סגירת מעגל כשהנכד שלו מסיים קורס טיס".

לדברי האם, ת' בכלל חלם בילדותו להיות שחקן כדורגל. לקראת גיוסו לצה"ל ביקש ת' לשרת שירות משמעותי בצה"ל, לאו דווקא להיות טייס. "רק לאחר שעבר בהצלחה את שלב המיונים ואת הגיבוש", מציינת האם, "הוא החליט ללכת לקורס טיס. אני מאוד מתרגשת, מאחלת לו שיצליח. אנחנו סומכים עליו".

סגן ת' נולד וגדל בחבל אשכול. את לימודיו היסודיים עשה בבית הספר 'יובלי הבשור' ואת לימודיו התיכוניים בבית הספר התיכון האזורי 'נופי הבשור'. במהלך לימודיו התיכוניים הוא התמקד בלימודי גיאוגרפיה ומחשבת ישראל, כשהוא לא נוטש את אהבתו לספורט ונמנה עם נבחרת הכדורעף של בית הספר.

"ת' היה תלמיד חברותי מאוד ומקובל בשכבה", סיפרה ל"ידיעות הנגב" בתיה מירזאב, מורה בבית הספר 'נופי הבשור', המחנכת של הטייס הטרי, "הוא התנהל עצמאית בשטח. תמיד הסתדר. הוא ידע לשלב בין אהבתו לספורט לבין הלימודים. בכיתה י' לקחתי את הכיתה לטקס סיום של קורס טיס וכשיצאנו מהבסיס ת' התלהב מהמעמד ואמר לי שהוא רוצה להיות טייס. לי זה ברור שהוא יצליח. הוא פשוט ילד מקסים". מנהלת בית הספר זמירה בן יוסף הוסיפה כי "ת' הוא חמד של בחור, חביב ונמרץ מאוד".

בטרם גיוסו לצה"ל עשה סגן ת' שנת שירות במסגרת תנועת "השומר החדש". הוא סיים את קורס הטיס במגמת מסוקים. במהלך הקורס הוא עשה תואר ראשון בפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון.

"לפני שהתגייסתי לקורס טיס", סיפר סגן ת', "רציתי לעסוק בחינוך והוראה ולעבוד עם בני נוער. בסופו של דבר הגעתי לטיס כי הרגשתי שזה שילוב של תרומה למדינה ועשייה משמעותית עם חברה טובה של אנשים. אמנם יש לא מעט חוויות קשות שעוברים ביחד, אבל זה מאוד מגבש ומחזק".