אמי שוקרט (במרכז). ההצגה חייבת להימשך. צילום: תומר פונקר

לפני העלייה לבמה 'זוכים' לא מעט שחקני תיאטרון באיחול "תשבור רגל" (break a leg). בשבוע שעבר, דקות אחדות לפני שעמדה לעלות לבמה בהיכל התרבות במודיעין ולככב במחזמר "אל תוך היער" של קבוצת התיאטרון הבאר־שבעית "לוגון", שברה אמי שוקרט את קרסולה.

שוקרט (25), תושבת מצפה רמון, לא ויתרה, וכמאמר האימרה הידועה "ההצגה חייבת להימשך", היא עלתה על הבמה והמשיכה לשחק. רק בתום ההצגה פונתה שוקרט לבית החולים, שם אובחן השבר בקרסול ורגלה הושמה בגבס, עימו היא תופיע על הבמה במהלך הימים הקרובים. בסוף החודש יוצג המחזמר על בימת המשכן לאומנויות הבמה בבאר־שבע.

שוקרט הגיעה מטקסס שבארצות הברית למצפה רמון כדי להתנדב כמורה לאנגלית ובמקביל היא גם התקבלה למחזמר "אל תוך היער" של תיאטרון "לוגון" לדוברי השפה האנגלית, בו היא מגלמת את תפקידה של סינדרלה. המחזמר מבוסס על דמויות מוכרות מהאגדות של האחים גרים.

כשהיא החליקה במדרגות טרם עלייתה לבמה וחשה כאבי תופת, התייצבו לצידה עמיתיה להפקה, גייסו מיידית קביים וכיסא גלגלים מהסניף המקומי של "יד שרה", והודיעו לקהל שהפעם תופיע סינדרלה על כיסא גלגלים. הקהל הגיב במחיאות כפיים סוערות נוכח השינוי הלא מתוכנן. הפעם, לא רק שהיא לא איבדה את הנעל, אלא שברה את קרסולה.

אמי שוקרט מתנדבת דרך ארגון תלמ"א ומלמדת אנגלית את ילדי מצפה רמון. "הגשמתי חלום ילדות", היא מספרת, "והגעתי להתנדב בארץ. כשהגעתי למצפה רמון לא חשבתי שאצליח גם למצוא תיאטרון מתאים להשתלב בו. כשראיתי בפייסבוק את המודעה על האודישן למחזמר 'אל תוך היער', קפצתי על ההזדמנות".

בסוף שנת הלימודים מתכננת שוקרט לעבור לאנגליה על מנת ללמד שם כימיה. "למרות זאת", היא מציינת, "אני מצפה ומייחלת לחזור לארץ ולהצטרף בעתיד למשפחת התיאטרון".