טקס הנחת אבן הפינה. צילום: דוברות עיריית באר שבע

בטקס חגיגי הונחה בתחילת השבוע אבן פינה להקמת מרכז ייחודי חינוכי-טכנולוגי בינלאומי הגדול ביותר בישראל, לנוער ומבוגרים יהודים מהעולם, בפארק נחל באר שבע.

הקמפוס היוקרתי לחניוך ולטכנולוגיה ישתרע על 50 דונם ויכלול מרכז לחינוך ציוני למבוגרים, מרכז טכנולוגי לסטודנטים ותיכון על שם אלכסנדר מוס, בו צפויים ללמוד במסגרת תכנית יוקרתית מאות בני נוער יהודים בגילאי תיכון ויותאם לצרכים של הנוער שיגיע לישראל ללא הורים.

אולם לא רק לימודים יתקיימו במרכז. החיבור לישראל יעשה גם דרך ערכים וציונות שיובאו לתלמידים דרך הראש, הרגליים ובעשייה יום יומית, אדמת מדינת ישראל תהפוך להיות כיתת הלימוד שלהם. הקמפוס החינוכי טכנולוגי יעבוד בשיתוף פעולה עם מערכת החינוך בבאר שבע, תנועות הנוער והצעירים וכמובן שיהיה חלק מהקהילה הבאר שבעית.

הקמת הקמפוס הינו פרויקט משותף ל-JNF ארה"ב, קרן רש"י ועיריית באר שבע. האירוע התקיים בהשתתפות ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', מנכ"ל JNF ארה"ב, ראסל רובינסון, נשיא JNF ארה"ב, ד"ר סול ליזרבראם, סגני ראש העירייה, חברי מועצה ואורחים.

רונבינסון: "באר שבע היא המקום ללמוד מהי ציונות". צילום: דוברות עיריית באר שבע

דנילוביץ': "הפרויקט יבסס את העיר כמרכז ידע מוביל". צילום: דוברות עיריית באר שבע

דנילוביץ', הודה בשם התושבים לנשיא הארגון ד"ר סול ליזרבראם ולמנכ"ל ראסל רובינסון ולכל חברי ארגון JNF על תרומתם החשובה לפיתוח הנגב: "פועלם רב השנים כמו בפרויקט זה מוכיח שוב את מחויבותם למדינת ישראל ולעם היהודי. באר שבע זוכה שיוקם בה פרויקט בינלאומי שמבסס את העיר כמרכז ידע מוביל במדינה ובעולם", אמר דנילוביץ'.

מנכ"ל הארגון, ראסל רובינסון ציין: "כשהתחלנו את השותפות מתוך מטרה לשנות את פני הנגב, ידענו שאנו יכולים לסייע בקידום יוזמות מאחר ולקהילה בבאר שבע היה את הכוונה והרצון להמשיך ליצור שינוי. היום, כשרואים את הפיתוח של עיר מטרופולין, אין ספק שזה המקום היחיד כדי ללמד ציונות מהי".

ואילו הנשיא ד"ר סול ליזרבראם, סיפר כי התורמים היו בחזית התמיכה בבאר שבע ומאמין: "המרכז יביא אלפי אנשים ללב הנגב, ללמוד על הציונות, החדשנות הישראלית ורוח החלוצים של המאה ה-21".