ההפגנה בחמישי האחרון. צילום: יעקב לוי

ממש עוד מעט, בשעה ב-9 בבוקר (ראשון) יתקיימו הפגנות בתל אביב, בחיפה וגם בבאר שבע, במחאה על רצח הנשים שהפך לתופעה בשנה האחרונה, עם 24 נרצחות, בהן שתי נערות. 

אל יוזמת המחאה "אני אישה, אני שובתת" שהחלה בפייסבוק הצטרפו במהרה חברות גדולות במשק וגם רשויות מקומיות. כאן בנגב הצהירו בעיריות באר שבע ודימונה כי יאפשרו לעובדות להיעדר מהעבודה ביום שלישי (04.12), היום בו מתוכננת השביתה הארצית. אולם משרד האוצר הודיע הבוקר שבגופים ציבוריים כמו רשויות מקומיות הוא לא מאשר שביתה בתשלום, כלומר נכון לעכשיו יוכלו העובדות המעוניינות רק לקחת יום חופש או יום בחירה.

בחמישי האחרון הגיעו לרחבת עיריית באר שבע כ-200 מפגינים ומפגינות שקראו לממשלה לפעול לביצוע תכנית שתפחית את מספר מקרי האלימות. להפגנה הגיעו נציגים ממגזרים שונים כגון המגזר הבדואי, נציגי הקהילה האתיופית, חברים וחברות מהבית הגאה, נציגים של רשויות מהדרום, אגודת הסטודנטים ועוד.

חילוניות, דתיות, בדואיות וגברים מחו על גל האלימות כלפי נשים: "מחר זאת יכולה להיות אחותך"

"עיריית באר שבע תומכת במאבק המוצדק והחשוב של ארגוני הנשים", כך כתב רוביק דנילוביץ׳, "ומצטרפת למחאה החריפה, בכל הנוגע לאלימות כנגד נשים. עובדות ונשות העירייה יוכלו באותו יום (שלישי) לשבות ולהביע את מחאתן , ללא פגיעה בשכרן. ראוי שכולנו נאמר אמירה חברתית ברורה בנושא!"

גם בעיריית דימונה הודיעו כי יאפשרו לכל עובדת עירייה לשבות וליטול חלק בהפגנות הצפויות בימים הקרובים וזאת על חשבון העירייה. ראש עיריית דימונה, בני ביטון, המשמש בין היתר כסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי, מתכנן גם להצטרף ביום שלישי הקרוב לראשי הרשויות אשר יפגינו נגד הפגיעה בנשים. "האלימות כלפי נשים הפכה מזמן למכת מדינה ועל הממשלה להקים וועדת חקירה במקביל להכנת תוכנית לאומית להגנה על נשים", אמר ביטון בהודעתו.

"בכוונתי להסתייע ביועצת לענייני נשים העומדת לרשותי על מנת לתרום את חלקי הצנוע במאבק למען מיגור תופעת האלימות, הפיזית והמילולית, אשר פשתה בשנים האחרונות בקרב החברה שלנו", אמר ביטון והוסיף כי מרכז השלטון המקומי יהיה שותף לכל הצעה או תוכנית שיש בהן לסייע.

‎אני אישה אני שובתת 4.12.2018‎