את מה שעוברים תושבי רחוב הכותל המערבי בשכונה א' בבאר שבע הם מתארים במשפט קצר "סיוט אחד גדול". מזה מספר שנים שמקומות החניה תפוסים על ידי הסטודנטים הלומדים במכללות הסמוכות, ולדיירים פשוט אין מקומות להחנות את רכבם. יתרה מכך, לעיתים קרובות הדיירים נאלצים להחנות את כלי הרכב הרחק מביתם בגלל שהאזור חסום ופקוק.

רחוב הכותל המערבי. מצוקת חניה. צילום: הרצל יוסף

"זה מצב לא נורמלי שאנשים מבחוץ תופסים את מקומות החניה של הדיירים", אומר תושב ותיק שפנה לעירייה מספר פעמים וביקש בכל לשון של בקשה לסייע לדיירים שהתייאשו מהמציאות שנכפתה עליהם. "אנחנו אזרחים שומרי חוק, משלמים מסים, ומה אנחנו מקבלים? מדי יום ממררים לנו את החיים והעירייה לצערנו נותנת יד לזה".

ביקרנו השבוע במתחם המדובר ברחוב הכותל המערבי, ומצאנו שם עשרות כלי רכב שחוסמים את החניות של הבתים. באותו אזור ממוקם בית הכנסת 'שערי בנימין' שאליו מגיעים מתפללים מדי יום, חלקם עם רכבים, מה שיוצר מצב קטסטרופלי שבהחלט פוגע באיכות החיים של הדיירים.

"מישהו בעירייה חייב לקחת את העניינים לידיים ולמצוא פתרון למצב הבלתי אפשרי, הבעיה היא גם שרכבי הצלה לא יכולים להיכנס קרוב לבתי מגורים, והיו מקרים שאמבולנס לא הצליח להיכנס למתחם המגורים בגלל שהאזור היה חסום על ידי רכבים", אומר מתפלל בבית הכנסת.

בעקבות פנייתנו, מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "אכן, מעת לעת מתקבלות פניות מתושבים המתגוררים ברחוב הכותל המערבי בדבר עבירות חניה המתבצעות במקום. אגף הפיקוח העירוני נותן מענה נקודתי לכל פנייה ופועל בהתאם להוראות חוק האכיפה כנדרש. בנוגע לטענות על פקקים ברחוב, הנושא אינו מוכר ולא ידוע.

השורה התחתונה: הסיטואציה בה חיים התושבים ברחוב הכותל המערבי מוכרת היטב, אולם עד היום לא נמצא פתרון שייאפשר לדיירים לחנות קרוב לבתיהם ללא אותם חסימות והפרעות שגורמות להם לסבל רב והגיע הזמן לטפל בסוגיה זו.