נפגשים, מקשיבים וזוכרים. צילום: באדיבות "זיכרון בסלון"

לא פחות מ-54 מפגשי "זיכרון בסלון" יתקיימו היום (רביעי), ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בבאר שבע. בבתים פרטיים, תנועות נוער, גופים ציבוריים ואפילו מקומות עבודה, יפגשו המשתתפים עם סיפורם האישי של הניצולים וגם בני הדור השני.

יוזמת "זיכרון בסלון" החלה בשנת 2011 והפכה למסורת הנצחה, כשמידי שנה מידי שנה משתתפים למעלה מחצי מיליון מארחים ומתארחים בזיכרון בסלון ברחבי הארץ ובעולם. בין הטקסים הממלכתיים בטלוויזיה, רבים מתקשים למצוא דרך אישית, רלוונטית ומשמעותית לעסוק בנושא זיכרון השואה ופרויקט "זיכרון בסלון" מציע דרך אחרת להתמודד עם היום הזה -  דרך מפגש אינטימי בסלון הבית בין חברים ואורחים, הכולל עדות, חלק שיתופי ודיון פתוח.

המבנה הבסיסי של "זיכרון בסלון", כולל שלושה חלקים: עדות, לעתים של ניצול שואה או בן הדור השני, ולעיתים עדות מוקלטת או מצולמת. משם הערב ממשיך לחלק שיתופי בו האורחים מוזמנים לנגן, לשיר, לשתף בסיפור אישי, או כל פעילות אחרת אשר תאפשר ביטוי אישי יצירתי. החלק השלישי הוא שיח פתוח בין המשתתפים על חשיבות זיכרון השואה בהווה ובחברה שלנו.

המיזם אף חצה יבשות והגיע לקהילות יהודיות ואף לא יהודיות באוסטרליה, אסיה, דרום אמריקה, צפון אמריקה, אירופה ואפילו למדינות ביבשת אפריקה.

גם בשאר ישוביי הנגב יתקיימו מפגשי "זיכרון בסלון": במצפה רמון יתקיימו לא פחות מתשעה מפגשים, בנתיבות ולהבים ישנם שלושה מפגשים, בערד ובעומר שניים, ובדימונה, אופקים, ירוחם ומיתר מפגש אחד בכל יישוב.

לפרטים נוספים והרשמה הכנסו לאתר "זיכרון בסלון".