כמאתיים מפגינים, רובן נשים, הגיעו לפנות ערב (חמישי) לרחבת בניין עיריית באר שבע ומחו נגד רצח נשים והקימו קול זעקה על אוזלת היד של הממשלה ורשויות החוק.

להפגנה הגיעו נציגים ממגזרים שונים וממוסדות כחלק מקמפיין שימשך גם בשבועות הקרובים. הגיעו נציגות מהמגזר הבדואי, נציגי הקהילה האתיופית, חברים וחברות מהבית הגאה, נציגים של רשויות מהדרום, אגודת הסטודנטים ועוד.

"די לרצח נשים", "מחר זו יכולה להיות אחותך", "מדינת ישראל מפקירה דמן של נשים", אלו כחלק מהשלטים שנישאו לצד כל שמות הנרצחות. חברת מועצת עיריית באר שבע, יסמין סקס פרידמן, הביעה במהלך ההפגנה את מה שרבים חושבים: "ההפגנה הזאת באה לציין את אוזלת היד של הממשלה וכל הטיפול בנושא אלימות נשים. זה כל כך עצוב, השבוע שנרצחו שתי נערות ואי אפשר אפילו לשאת את המחשבה, אני לא ישנה בלילה מהמחשבה מה עבר על הנערות האלה ברגעים האחרונים שלהן".

שמות הנרצחות במיצג מדמם. צילום: יעקב לוי

עשרות משתתפות ומשתתפים מכל המגזרים. צילום: יעקב לוי

אור ארז, דובר הבית הגאה. צילום: יעקב לוי

אור ארז הגיע להפגנה כנציג אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון, שהחליטה לא לעבור בשתיקה על תופעת רצח הנשים "הזוועתית" כפי שאומר ארז. "אגודת הסטודנטים מביעה תמיכה וסולידריות עם כל הנשים באשר הן, זו תופעה שחוצה מגזרים ותרבויות וזה לא דבר שנוכל לעבור עליו בשתיקה" אומר ארז.

כאקט מחאתי, מפגינות כבלו את ידיהם וכאשר הן לבושות בשחורים ומרוחות בצבע אדום ככתמי דם, הובילו תהלוכה וצעדו על לשפת הכביש הראשי בשדרות רגר. ארגוני נשים כגון מסל"ן ואחרים, הביעו דאגה ממספר הנשים הנרצחות ונכנסות לסטטיסטיקה.

לדבריהן, האדישות של הציבור, כמו ההיענות לצאת לרחובות, מדאיגה ועל זה אסור לעבור לסדר היום. "לצערי הרב, אני לא רואה את ההמונים ברחובות שמזדהים עם התופעה הנפשעת של רצח נשים, מה שרק מחזק את הרושם שדמנו הפקר", אמרה אחת המפגינות.

מאז תחילת 2018 נרצחו 24 נשים בישראל. צילום: יעקב לוי