זאת השנה השלישית שבה תפעל תכנית מיוחדת של הרשות להתיישבות בדואים בנגב, משרד החינוך ועמותת 'אור ירוק' בגני הילדים ברהט, תל שבע וערים ומועצות נוספות במגזר הבדואי. מטרת התכנית - להילחם בתאונות הדרכים.

חוברות הפעילות. מותאמות במיוחד לחברה הבדואית. צילום: הרשות להתיישבות בדואים בנגב

במסגרת הרחבת הפעילות יחולקו בימים אלה 20 אלף מחברות פעילות בשפה הערבית לכל ילדי הגנים בעשר מועצות בדואיות בנגב: לקייה, חורה, כסייפה, תל שבע, רהט, שגב שלום, ערערה בנגב, נווה מדבר ומועצת אלקסום. בנוסף כל גננת תקבל חוברת הנחיה שתסייע לה להעביר את ההפעלות השונות בנושאי בטיחות בדרכים לילדי הגן.

על פי נתוני 'אור ירוק' בעשור האחרון (2008-2017) נפגעו ביישובי האוכלוסייה הבדואית בדרום 753 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם 64 נהרגו ו-134 בני אדם נפצעו באורח קשה.

אל התכנית יחשפו כ-73 אלף ילדים ובני נוער, מגיל גן ועד התיכון ובנוסף מתקיימת פעילויות נוספות במגזר, שמתמקדות בנושאים שונים כמו חגורות בטיחות, משחק במקום בטוח, כולם מותאמים במיוחד לחברה הבדואית בנגב.

20 אלף חוברות חולקו במוסדות החינוך. צילום: הרשות להתיישבות בדואים בנגב

:"את ערך השמירה על חוקי התנועה קריטי להנחיל כבר בגיל צעיר", אמר מנכ"ל רשות הבדואים, יאיר מעיין, "בעזרת שיתוף הפעולה המבורך עם עמותת 'אור ירוק', נמשיך להגביר את המודעות בקרב הילדים ונצמצם את התאונות והמקרים המצערים שלצערנו אנו מתבשרים בהם לא אחת ביישובים הבדואים".

"'אור ירוק' רואה בחינוך הילדים חשיבות עליונה", חיזר את דבריו ארז קיטה, מנכ"ל עמותת 'אור ירוק', "כחלק מהמאבק בתאונות הדרכים, בחברה הבדואית בדרום ובכל האוכלוסיות במדינה, שכן הילדים של היום הם נהגי המחר ומי שיוטמעו בו מגיל צעיר ערכים של בטיחות, של זהירות, של שמירה על החוקים, ינהג בעתיד בצורה בטוחה יותר".