עושים טוב בבאר שבע.

אריזת חבילות לנזקקים, שיפוץ בתים וגנים ציבוריים וקיום אירועים ססגוניים לכל המשפחה. אלפי אנשים השתתפו אתמול (שלישי) בשלל פעילויות התקיימו ב"יום המעשים הטובים" ברחבי הנגב, שכל כולן היו נתינה למען מישהו אחר. היה כיף.

כחלק מיום המעשים הטובים קיימו עובדי עיריית באר-שבע ועובדי מרכז השירות של 'עמידר החדשה' מבצע טיפוח סביבתי במספר מוקדים ברחבי העיר. במסגרת שיתוף הפעולה בין העירייה, בהובלת מנכ"לית העירייה, אבישג אבטובי ומנהל אגף הרווחה, אתי כהן, לחברת 'עמידר החדשה' בוצעו באותו היום עבודות גינון, צביעה וניקיון בשטחים הפרטיים המשותפים במספר מתחמים בעיר.

עובדי העירייה יצאו לטפח. צילום: דוברות עיריית באר שבע

צילום: דוברות עיריית באר שבע

עובדי המועצה התעשייתית נאות חובב, בראשותו של עו"ד גדי  אלפסי, הגיעו לדימונה תוך שהם מסייעים במסעדת "מאיר פנים" באריזת 500 מנות מזון לנזקקים. כמו כן שיפצו העובדים את מערכת החשמל במקום. מנהל "מאיר פנים", ניסים אלמקיס, ציין בפני העובדים כי חלומו הוא שלא יהיו עוד נזקקים בעיר.

עובדי 'נאות חובב' בדימונה. צילום: יחסי ציבור

בבית הספר אמי"ת טכנולוגי בבאר-שבע התקיים טקס חגיגי לציון סיום פרויקט הגינון ואדריכלות נוף. התכנית היא יוזמה של עיריית באר-שבע והנהלת תיכון אמי"ת  בתרומת חברת "אדמה מכתשים". לדברי מנהלת בית הספר, ציפי הרפנס, "תלמידי המגמה שיפצו לאורך השנה ושידרגו גינות רבות ברחבי העיר ואין מתאים מיום המעשים הטובים לציין את סיום הפרויקט הייחודי והמשמעותי הזה".

במכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון החליטו לציין את היום בפתיחת שערי המכללה לציבור הרחב ובקיומו של הפנינג לכל המשפחה. בנוסף לכך יצאו הסטודנטים במכללה לפעילות התנדבותית במועדון "צוותא" בבאר-שבע, מועדון לצעירים בעלי צרכים מיוחדים. במסגרת הפעילות הם שיפצו את הגינה הטיפולית במקום וצבעו את מבנה המועדון.

עובדי אגף הספורט בחברת "כיוונים" ועובדי החברה הכלכלית בבאר-שבע יצאו ביום המעשים הטובים ו"כבשו" את רחוב אברהם אבינו בשכונה ד' בעיר במטרה לעשות מתיחת פנים. במסגרת פעילותם ההתנדבותית ניקו העובדים את השטח, צבעו ספסלים וגדרות ושתלו עשרות עצי פרי לאורך הרחוב.

עובדי 'כיוונים' והחברה הכלכלית בשכונה ד'. צילום: דוברות 'כיוונים'

בעמותת "נגבה" בבאר-שבע, המהווה בית חם לכ- 200 ילדים ובני נוער בעיר, ציינו את יום המעשים הטובים בחגיגת בר ובת מצווה ל-19 נערים ונערות, שזכו לקבל גם ברכה אישית מראש העיר, רוביק דנילוביץ'. האירוע מומן על ידי תרומות ובסיומו הצטרפו כולם לשירת "אנשים טובים באמצע הדרך".

יריד יד שנייה ססגוני למכירת חפצי יד הווה את גולת הכותרת של יום המעשים הטובים במועצה האזורית אשכול. השנה, על רגע המתיחות הביטחונית, הופעלו במסגרת האירוע סדנאות יצירה לילדים  מטעם מרכז החוסן של המועצה.

יריד יד שנייה. צילום: דוברות מועצה אזורית אשכול

גם שוטרי מרחב הנגב נרתמו לפעילות התנדבותית במסגרת יום המעשים הטובים. בתחנת ערד נרתמו השוטרים לאריזת חבילות מזון לנזקקים לקראת חג הפסח. בתחנת העיירות חילקו שוטרי הקהילה יחד עם בני נוער מקומיים פרחים וסוכריות לתושבים המבוגרים בישוב הבדואי אל-סייד. בנוסף במעון אל סאלם בלקייה נרתמו השוטרים ודיירי המעון לעבודות גינון והפעלה.

בתחנת רהט אירחו השוטרים שלושה בעלי מוגבלויות, ששימשו במשך שעה כמפקד התחנה, סגנו וקצין המבצעים של התחנה. שוטרי תחנת אופקים יצאו לטפח את אחד מגני הילדים בעיר ושתלו פרחים וצמחי תבלין שנרכשו מכשפי השוטרים.

אורזים חבילות בתחנת משטרת ערד. צילום: דוברות המשטרה

שוטרי תחנת עיירות בעבודות גינון במעון אל סאלם בלקייה נרתמו השוטרים ודיירי המעון לעבודות גינון והפעלה. צילום: דוברות המשטרה

עשרות מתנדבים של קק"ל שיפצו באותו היום בתי קשישים, עולים חדשים,  בשכונה ד' בבאר-שבע. המתנדבים ניקו את הגינות, צבעו את בנייני המגורים, שיפצו דירות ושתלו צמחי נוי.

באופקים התקיימו 47 פרויקטים ברחבי העיר, יחד עם 3,500 משתתפים ממערך ההתנדבות העירוני, יחידת הנוער, מערכת החינוך, בנות השירות הלאומי ועוד. שיא הפעילות היה הפנינג יום המעשים הטובים שנערך ברחבת המרכז העירוני והשתתפו בו רבים מתושבי העיר, שנהנו מדוכנים ומאירוע שירת המונים, שבמהלכו שרו כולם יחד את השיר 'לו יהי'.

לו יהי באופקים. צילום: דוברות עיריית אופקים

ניפגש גם בשנה הבאה!