אילוסטרציה: freepik

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה ייפתח בבאר שבע בעצרת מרכזית שתתקיים ביום הערב (רביעי) בשעה 20:00 במשכן לאמנויות הבמה. במסגרת העצרת, שינחה ד"ר אבשלום קור, ובתום דברים שישא ראש העיר רוביק דנילוביץ', ידליקו ניצולי שואה תושבי העיר נרות לזכרם של הנספים. השנה ידליקו את הנרות: אבלוניק לינה, אונטרמן מרים, אלוש שמעון, הירש זליג, שולט יוסף, שוסטר גוסטה אודל.

בתום הדלקת הנרות, רב העיר וראש אבות בתי הדין הרב יהודה דרעי ייקרא פרק תהילים, יאמר קדיש על ידי הרב ישראל חדאד ותפילת "אל מלא רחמים" תאמר על ידי יוסף פוירליכט.

תלמידי תיכון מקיף ג' יעלו את מסכת "הו מאדרה - סיפור אהבה באושוויץ", המספרת על הטרגדיה של קהילת יהודי סלוניקי, הנשזר בסיפור אהבתם הבלתי אפשרי של עליזה ועובדיה, שהחל דווקא במקום שבו המוות מרחף מעל ראשם, במחנה ההשמדה אושוויץ.

במבואת המשכן תוצג התערוכה "השואה והתקומה במשיכת מכחול" של ניצולי שואה חברי ארגון "עמך" באר שבע ובני הדור השני. במסגרת פרויקט "לכל שם יש נר" להנצחת קורבנות השואה יוכלו המשתתפים באירוע להדליק נר נשמה הנושא תווית עם שמו ופרטיו של אדם שנספה בשואה.

שימו לב - דלתות המשכן יינעלו בשעה 19:50.

מחר (חמישי) בשעה 09:30, באנדרטת השואה הסמוכה לבית 'יד לבנים', יתקיים טקס זיכרון לשואה ולגבורה בביצוע תלמידי בית הספר התיכון מקיף א'. בטקס תוצג המסכת "המלחמה שבתוך המלחמה".

צפירת יום הזיכרון לשואה ולגבורה מחר בשעה 10:00.