לעשות את ליל הסדר ביחד. אילוסטרציה: שאטרסטוק

אל תישארו לבד בליל הסדר. אגף הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית באר שבע, בשיתוף חב"ד, יקיימו גם השנה ליל סדר קהילתי במחיר מסובסד במספר מוקדים בעיר. 

בין המקומות בהם יערך ליל הסדר: בית חב"ד המרכזי בשכונה א', מתנ"ס נעורים בשכונה ד' מעונות אלטשול בעיר העתיקה, בית חב"ד בשכונה ט', בית חב"ד בנווה זאב ועוד. מה להביא אתכם לסדר? לדברי אנשי בית חב"ד: "מצב רוח טוב והרבה סבלנות".

מתי? שישי הקרוב, 19.04, בשעה 20:00.
איפה? מוקדים שונים ברחבי באר שבע.
פרטים והרשמה בבית חב"ד בטלפון: 08-6233197.

לחגוג ביחד את ליל הסדר. צילום: שאול גולן

'קרן מאירים' תקיים בחג הפסח הקרוב שלושה סדרי פסח ציבוריים בבית שאן, בדימונה ובירושלים. ניסים אלמקייס, מנהל עמותת "מאיר פנים" בעיר, סיפר ל'מיינט באר שבע' על ההכנות: "כבר 12 שנה אנחנו עורכים את הסדר הזה. רוב המשתתפים הם ניצולי שואה והשנה נארח קרוב ל-150 איש, שהופנו אלינו על ידי אגף הרווחה בעיריית דימונה".

"כבר ערכנו את האולם, שנראה כמו בית מלון, בעזרת זוג מראש העין שתרמו את הציוד ואפילו הגיעו במיוחד כדי לארגן את הכל. את הסדר עורך אחד המשתתפים שיגיע עם משפחתו ואת כל האירוע יתפעלו מתנדבים מאגף קליטה ועלייה בעירייה. כל מי שמגיע יקבל גם ארוחה ליום המחרת".

סמנכ"ל 'קרן מאירים' אורי ברטפלד: "מבחינתנו, אנו רואים חשיבות וערך עליון שיהודי לא יישב לבדו סביב שולחן הסדר או חלילה ייאלץ לוותר עליו בגלל סיבה כזו או אחרת. 'קרן מאירים' פועלת ככל שיכולה עם המשאבים העומדים לרשותה על מנת שכל יהודי שזקוק לכך יוכל לשמוח באמת בחג הפסח".

גם בבית חב"ד בנתיבות מארגנים ליל סדר קהילתי לכ-150 אנשים. לשם כך הם פנו לציבור באמצעות אתר giveback והצליחו לגייס תרומות שמממנות את הארוחה והאירוח: "לבית חב"ד נתיבות מסורת של שמונה שנים בעריכת ליל סדר מפואר למשפחות חד הוריות ברוכות ילדים ואנשים בודדים שאין להם משפחה ובית חם לחגוג בו את ליל הסדר".

"הרציונל העומד מאחורי מיזם ליל הסדר שלי ושל חבריי, פעילי ומתנדבי בית חב"ד נתיבות, הוא שלא יישאר אף אחד לבד בשולחן הסדר, וכל "ארבעת הבנים" כולל ה"בן החמישי" שחי בעולם משלו - יסובו סביב שולחן הסדר ויערכו אותו כהלכתו", כתב גיל מנור, שליח חב"ד בנתיבות, באתר איסוף התרומות.