טקס הנחת אבן הפינה לפארק הנופלים. צילום: דוברות עיריית באר שבע

בסוף השבוע הונחה אבן פינה להקמת 'פארק הנופלים', שיוקם בסמוך לבית העלמין הצבאי ויכלול אתר הנצחה לזכרם של חללי מערכות ישראל ומתחם נוסף שייוחד לזכרם של נפגעי פעולות האיבה, תושבי העיר באר שבע.

הפארק מתוכנן להשתרע על פני כ-10 דונם ו"יהווה הנצחה פעילה ומוקד משיכה לבני נוער, חיילים, מפקדים, משפחות וציבור רחב אשר יבחרו לקיים פעילות במקום. בכך ישמש גלעד חי נושם ומוריק בכל ימות השנה", כך על פי עיריית באר שבע.

בטקס הנחת אבן הפינה, שהופק על ידי המחלקה לאירועים בעיריית באר שבע וארגון "יד לבנים", השתתפו ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', מ"מ וסגנית ראש העירייה מחזיקת תיק החינוך ד"ר חפצי זוהר, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הביטחון אריה מועלם, יו"ר ארגון ארצי בארגון "יד לבנים" אלי בן-שם, יו"ר סניף באר שבע בארגון "יד לבנים" דוד קורקוס וכמובן משפחות שכולות.

"בזכות היקרים והיקרות שלנו אנחנו זוכים ליישב את הארץ הטובה הזאת", פנה בנאומו דנילוביץ' למשפחות השכולות, "בזכות היקרות והיקרים שלכם ושלנו, שמסרו את נפשם בשביל הארץ הטובה הזו, כל רגב אדמה, כל עץ שאנחנו נוטעים, כל מתקן משחקים שילדים צוהלים ושמחים, הכל בזכותם".

"אנחנו רוצים שכל מי שיעבור כאן, אם זה בשדרה, ברכיבה על אופניים, בריצה קלה, הורים עם עגלות וילדים קטנים - יעצרו ולו לרגע אחד וייקחו את החיים של כולנו בפרופורציות ויבינו למה אנחנו נמצאים כאן, מה המהות של הקיום שלנו כאן. כל מי שיעבור בפארק הזה יראה את אבוקת ההנצחה הזאת", הוסיף דנילוביץ'.