הבית היה במצב קשה. "תנאים לא תנאים". צילומים: יחד למען החייל, באר שבע

אתמול (שלישי) היה יום המעשים הטובים ורבבות בני אדם ברחבי הארץ יצאו להתנדב, לשמח ולעזור. למשפחתו של חייל אחד המשרת בסיירת "חרוב" של חטיבת "כפיר" ציפתה הפתעה מרגשת - עשרות מתנדבים ובעלי מקצוע הגיעו כדי לשפץ את הדירה בה הם מתגוררים בבאר שבע, שהייתה במצב קשה.

"קיבלתי פנייה ממפקדים בחטיבת "כפיר", מספרת ציפורה חלפון, יו"ר מתנדבי "יחד למען החייל" בבאר שבע, "על חייל מבאר שבע שרק חמש שנים בארץ והוא במצב סוציו-אקונומי גרוע. באנו לביקור וראינו שהבית במצב זוועה".

"מדובר במלח הארץ, חייל שעלה מאתיופיה ומשפחה צנועה ומדהימה. נחשפנו לתנאי מחייה קשים, תנאים לא תנאים, בית שזקוק לידיים עובדות: לא היה מזגן בבית, הקירות מלאים טחב, רטיבות ועובש, המקלחות במצב מוזנח והרוס", תיארה חלפון בעמוד הפייסבוק שלה את המצב הקשה של הדירה.

עוד מספרת חלפון כי בשיחה עם החייל הוא אמר "אני לא צריך כלום בשבילי, אני רק רוצה ללכת לצבא ולשרת את המדינה והעם כשאני יודע שלמשפחה שלי טוב בבית. זאת הבקשה היחידה שלי'". ואילו אמו הוסיפה ואמרה: "אני רק רוצה שיהיה לו טוב כשהוא מגיע הביתה אחרי שלושה שבועות מבקעת הירדן. שירגיש נוח".

אחרי הביקור גמלה בלב חלפון ואנשי "יחד למען החייל" מסניף באר שבע לנצל את יום המעשים הטובים כדי לגייס תרומות ומתנדבים: "הלב שלי נצבט, התפרק לרסיסים. ירדנו בגרם המדרגות, נעמדנו בחוץ, הסתכלנו לעבר הרחוב השני ואמרנו לעצמנו שכביש אחד מפריד בין עוני מחפיר לחיים נורמליים! כל כך לא הוגן, כל כך לא צודק".

ואכן, בזמן שעבר מהביקור בבית ועד ליום המעשים הטובים הם הצליחו לגייס את חיילי גדוד הובלה 6930 מבסיס משמר הנגב, אבי גבאי מחברת הבנייה 'אפיקים פרויקטים', רפי לוזון הבעלים של חברת 'לוזון ביצוע בע"מ' מבית 'רפאל פיגומים', קייטרינג שיר בן ואת סניף מתנדבי העיר באר שבע.

המתנדבים עבדו מהבוקר עד הערב והפתיעו את החייל. צילום: יחד למען החייל, באר שבע

חלק מהמתנדבים שהגיעו לעזור. צילום: יחד למען החייל, באר שבע

כל בעלי המקצוע והמתנדבים הגיעו אתמול לבית המשפחה ועבדו מהבוקר ועד הערב כדי לשפץ ולתקן כמה שיותר - כל זה מבלי שהחייל עצמו יודע מכך. רק אחרי שיום השיפוצים נגמר הביאו אותו מפקדיו כדי לחשוף בפניו את הבית המחודש.

בנוסף לשיפוץ העניקו אנשי "יחד למען החייל" את הפרס שזכו בו במסיבת פורים לאחרונה - צ'ק על סך 1,000 ש"ח - לחייל ומשפחתו. "עבדנו קשה כדי לזכות בכסף הזה ושמחנו להעניק אותו ולהפתיע עם השיפוץ", סיכמה חלפון את היום הארוך והמרגש.

הפרס של מסיבת פורים הוענק לחייל ומשפחתו. צילום: יחד למען החייל, באר שבע