מצדיעים לעיתונאים. (מימין) רוביק דנילוביץ', דני קושמרו, רינה מצליח, אמנון רבי, שמעון אלקבץ, ג'קי ג'קסון ואמנון יוסף. צילום: דיאגו מיטלברג

במסגרת אירוע הצדעה לתקשורת הבאר שבעית לדורותיה שקיימה אמש (חמישי) עיריית באר שבע הוענק פרס מפעל חיים בתחום התקשורת למפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ, לעיתונאית והמגישה רינה מצליח ולעיתונאי והמגיש דני קושמרו, שניהם מחברת החדשות, לבעלים של חברת ההפקות "קסטינה תקשורת" אמנון רבי, לקריקטוריסט יהושע (ג'קי) ג'קסון מ"ידיעות אחרונות". הפרס הוענק על תרומתם המיוחדת לתקשורת ולחברה בישראל.

באירוע החגיגי השתתפו אנשי תקשורת רבים ילידי העיר וכאלה שעשו בה את צעדיהם הראשונים וכיום משמשים כעיתונאים בכירים, עורכים ומנכ"לים של חברות תקשורת מובילות בארץ וכמובן אנשי התקשורת המסקרים את באר שבע בימים אלו.

במהלך שנות קיומה של באר שבע, יצאו משורותיה אנשי תקשורת מהטובים בישראל והרשימה ארוכה ומגוונת: שלי יחימוביץ', דני קושמרו, רינה מצליח, שמעון אלקבץ, סילבן שלום, אמנון רבי, אלון בן דוד, שלומי אלדר, בוקי נאה, אורי רווח, גל גבאי, קרינה שטוטלנד, יובל קרני ועוד רבים ומוכשרים.

ערב ההצדעה נערך בין היתר במעמד ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', מנכ"ל מועצת העיתונות הארצית מוטי רוזנבלום, דובר עיריית באר שבע אמנון יוסף.
 
"אירוע ההצדעה", אמר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', "הוא עוד דרך של העיר להביע הערכתה לאנשי התקשורת, אלו אשר הכתיבה והיצירה היא עבורם דרך חיים ובדרך חיים זו הם מעשירים את עולמנו. כלת וחתני הפרס, נבחרתם בשל תרומתכם האדירה לעיתונות בישראל. ללא ספק כל אחד ואחת מכם השאיר חותם".

אמנון יוסף, רינה מצליח ורוביק דנילוביץ'. צילום: דיאגו מיטלברג
 
רינה מצליח נולדה בתוניס ובגיל שנה עלתה לישראל וגדלה בבאר שבע. ב-1983 החלה לעבוד ב"קול ישראל" והייתה לאישה הראשונה בתפקידה כשדרנית ראשית בתוכנית הספורט "שירים ושערים". בשנת 1993 הצטרפה לחברת החדשות של הערוץ השני, ושימשה לאורך השנים ככתבת שטח, מגישת מבזקים וכתבת בכנסת. משנת 2013 מגישה את תוכנית הטלוויזיה "פגוש את העיתונות".

שמעון אלקבץ נולד בשנת 1966, בשכונה ד' צפון בבאר שבע, למרים וחיים אלקבץ ז"ל. כבר כשהיה בן 13 החל לעבוד ככתב במקומון "שבע". היה בין מייסדי "ידיעות  תקשורת" ושימש כסגן העורך הראשי. בשנת 1997 יסד את רדיו דרום ושימש כמנכ"ל הראשון. ב-2017  סגר אלקבץ מעגל, עת נכנס לתפקידו הנוכחי כמפקד גלי צה"ל, שם שימש בעבר כתב ועורך.

שמעון אלקבץ מקבל את הפרס. צילום: דיאגו מיטלברג

אמנון רבי (במרכז). צילום: דיאגו מיטלברג
 
אמנון רבי נולד ב-18 באוקטובר 1962, וגדל בשכונה ב' בבאר-שבע. הוא בנם של יקירת באר-שבע אסתר רבי, ויקיר באר-שבע עובדיה רבי, ונכדו של יקיר באר-שבע נסים רבי, זיכרונם לברכה. בגיל 17, בעודו כתב נוער של השבועון "מעריב לנוער", הצטרף למערכת המקומון "כאן באר-שבע". בגיל 27 עבר לקבוצת "ידיעות אחרונות", שם הקים את רשת המקומונים "ידיעות תקשורת" ושימש כעורך הראשי הראשון שלה. בשנת 2005 עבר מהעיתונות הכתובה לטלוויזיה, והקים את חברת ההפקות "קסטינה תקשורת".
 
יהושע ג'קסון המוכר לרבים כג'קי, נולד בשנת 1937 בירושלים. כאשר זכה בתחרות קריקטורות של העיתון "ידיעות אחרונות", הוזמן לעבוד בעיתון ועם שחרורו מהצבא היה לעורכו הגראפי והמאייר שלו. הקשר הראשון שלו לבירת הנגב נוצר בסוף שנות החמישים, כאשר הצטרף לצוות שהכין את כל יישובי ישראל לקראת ימי העצמאות. באותן שנים סיקר ג'קי עבור "ידיעות אחרונות" את המתרחש בנגב ובעיקר את פעילות סיירת שקד, שבסיסה היה ממוקם באזור. בנוסף דאג ג'קי לחיילי צה"ל המשרתים באזור באר שבע והנגב, שיקבלו מדי יום עיתון. מדורו "הציור לילד" חוגג בימים אלה 56 שנה להיווסדו. 

מעניקים את הפרס לג'קי ג'קסון. צילום: דיאגו מיטלברג

אמנון יוסף, דני קושמרו ורוביק דנילוביץ'. צילום: דיאגו מיטלברג

דני קושמרו, יליד 1968, גדל בבאר שבע בשכונה ו׳ הישנה ואחר כך ברחוב סיני ובעומר. בנם של קורינה ואדריאן שעלו מרומניה בשנות ה-60. את הקריירה המקצועית בתחום התקשורת החל במהלך לימודיו באוניברסיטת בן גוריון ככתב למוסף הסטודנטים "איינשטיין" ואת צעדיו הראשונים בשידורי רדיו עשה בתקשורת המקומית. ב-1996 פתח את שידורי תחנת "רדיו דרום" וברבות השנים היה למנהל מחלקת החדשות של התחנה. בשנת 2001 הצטרף כמגיש ועורך לחברת החדשות של ערוץ 2 וכיום הוא מגיש את מהדורת החדשות המרכזית של חברת החדשות, לסירוגין עם יונית לוי, ואת "אולפן שישי".