אות הגיוון ,הנושא את שמו של חתן פרס ישראל והתעשיין המנוח דב לאוטמןהוענק אתמול (רביעי) לחברת "סודהסטרים" על ידי ארגון הגג של כ- 110 חברות מהמובילות במשק הישראלי, "מעלה", הפועל לקידום נושאים של אחריות תאגידית ולפיתוח הסטנדרטים של ניהול אחראי בישראל.

מתוך הטקס. צילום: אלירן אביטל

האות הוענק לחברת "סודהסטרים", חברת המים המוגזים המובילה בעולם, המעסיקה במפעלה שבאזור התעשייה "עידן הנגב" ליד רהט אלפי עובדים יהודים, בדואים ופלסטינים, "בגין נתוני הגיוון המרשימים שהציגה החברה, ההכשרות הניהוליות שכוללות פאנלים בנושר רב תרבותיותתקשורת פנים ארגונית בשלוש שפות ושיתופי פעולה עם ארגונים מגוונים. תפיסת הגיוון של החברה הינה דרך חיים של המותג ולא מספר אירועים נקודתיים".

האות מוענק זו השנה החמישית, מאז הלך לאוטמן לעולמו, לחברות שונות במשק הישראלי שפועלות לטובת שילוב, קידום ופיתוח כלכלי של אוכלוסיות בתת תעסוקה.

"כבר שנים שסודהסטרים  היא אי של שלום במציאות המזרח תיכונית", אמר מנכ"ל סודהסטרים העולמיתדניאל בירנבאום, "אשר מצבת עובדיה משקפת את המרקם המורכב של החברה בישראל. בסודהסטרים, כל אחד מאיתנו, יהודים ומוסלמים, ישראלים ופלסטינאים, דתיים וחילוניים, בדואים ותל-אביביים, מוכיחים כל יום מחדש שאפשר לחיות כאן בדו קיום ושלום".

הגיוון התעסוקתי, מציינים בחברת "סודהסטרים", אינו מקרי אלא פרי החלטה אסטרטגית מכוונת המאפשרת העסקת עובדים בעלי צרכים מיוחדים. בחודש מאי האחרון חנכה החברה במפעל שבאזור התעשייה "עידן הנגבבית כנסת ושלושה בתי תפילה מוסלמיים, בהם חדר תפילה ייעודי לנשים מוסלמיות.

בתחילת 2017 החלה החברה להטביע את דגל ישראל על 70 מיליון מוצריה הנמכרים מדי שנה עם הכיתוב "מוצר זה מיוצר על ידי יהודים וערבים העובדים כתף אל כתף בדו קיום ושלום" ובכך הפכה אותו לדגל הישראלי הנצפה ביותר בעולם.

כזכור, אושרה באחרונה מכירתה של חברת "סודהסטרים" לתאגיד הבינלאומי "פפסיקו" תמורת כ- 3.2 מיליארד דולר. עסקת המכירה צפויה להיסגר לקראת סוף השנה הנוכחית.