שביל הפיסול. מציג פריסה דורית וסגנונית של אמני הפיסול. צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן גוריון

"שביל הפיסול", פרויקט שבמסגרתו יוצגו פסלים גדולי מימדים נחנך היום (ראשון) בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון. הפרויקט החל להבשיל לפני כחמש שנים כרעיון להתקין פסלי חוץ של מיטב האמנים הישראליים ולהציבם ברחבי הקמפוס במטרה להנגיש את האמנות לציבור הסטודנטים ולמבקרים באוניברסיטה.

"שביל הפיסול" הוא חלק מתוכנית גדולה יותר להרחיב את אוסף האמנות של אוניברסיטת בן גוריון ושל הקמת גלריה אוניברסיטאית ייעודית נוספת בה יוצגו אוספי האוניברסיטה.

לקראת הקמתו של "שביל הפיסול" נבחנו הצעות של פסלים ישראליים רבים, שנענו לפנייה להשתתף בפרויקט, ובסופו של דבר נבחרו עשר היצירות שהוצבו על "שביל הפיסול", בהן עבודותיהם של חתן פרס ישראל, יעקב דורצ'ין, סיגלית לנדאו, ישראל הדני, עופרה צימבליסטה ואילן הברבוך.

"היום, יותר מתמיד", אמרה נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי, "עולמות מדעי הרוח והאמנות הם המצפן המוסרי של החברה. באוניברסיטת בן גוריון, האומנויות הן הרבה יותר מדיסציפלינה אקדמית. הן מקור ליופי בקמפוס ובקהילה, אמצעי לעידוד יצירתיות, כלי לתקשורת ולקירוב לבבות ודרך נוספת לשרת את הקהילה ולשתף אותה".

אוצר הפרויקט, פרופ' חיים מאור, ציין כי "שביל הפיסול מציג פריסה דורית וסגנונית של אמני הפיסול החשובים בישראל. הפרויקט עוד ימשיך לגדול ולהתפתח עד שבסופו של דבר, ההולך בשביל יוכל לצפות בחתך של פיסול ישראלי משנות השישים ועד היום".