עולים מאתיופיה חוגגים את חג הסיגד בערד. צילום: עירית עשת מור

לקראת יום העלייה שיצוין בחודש הבא בכנסת, ההסתדרות הציונית העולמית בשיתוף מרכז השלטון המקומי, פרסמו את הרשויות שזכו באות "רשות מעודדת עלייה", מהם עולה כי ערד, שקלטה אלפי עולים בשנות השבעים והתשעים וממשיכה לקלוט עולים גם בימים אלה, זכתה באות ההצטיינות על פעילותה לקליטת ושילוב עולים חדשים בעיר.

ראש העירייה, עו"ד ניסן בן חמו, לא הסתיר את התרגשותו מהזכייה, בירך את אנשי המחלקה לעלייה וקליטה, ואמר: "ערבות הדדית היא ערך עליון עבורנו. אנו מאמינים בכוחה של קהילתיות ופועלים לאורך כל השנה לחיזוק השייכות בקרב כל תושבי העיר".

עוד אמר בן חמו: "בערד יש מגוון של אוכלוסיות שמנהלות מרקם חיים מכבד ושוויוני. אני גאה בתושבים בערד שיחד הופכים את העיר לפסיפס אנושי ייחודי".

מנהלת מחלקת קליטה ועלייה בערד, מרינה גליזר, אמרה: "המחויבות של התושבים הוותיקים בערד כלפי התושבים החדשים פשוט מחממת את הלב. לצד עידוד העלייה, תהליך הקליטה הוא התהליך המשמעותי ביותר עבור העולה החדש, ערבות הדדית היא המפתח לקליטה מוצלחת ואיכותית".

בן־חמו באירוע נטיעות עם עולים חדשים. צילום: עירית עשת מור

עיריית ערד, באמצעות מחלקת הקליטה העירונית, פועלת לאורך כל השנה בקליטת אוכלוסיות חדשות בעיר, בהן אוכלוסיית העולים, שמהווים 40% מאוכלוסיית העיר. בימים אלה המחלקה לקליטת עלייה בעירייה משתתפת בירידי עלייה בינלאומיים בחו"ל, ונפגשת עם קהילות יהודיות מרכזיות במטרה לעודד עלייה בערד.

כחלק מפעילויות הקליטה, העירייה גיבשה סל הטבות ייחודי לעולים חדשים שכולל אולפן לעברית, סיוע במציאת עבודה וסיוע לרכישת מקצוע חדש. הרשויות הזוכות יוזמנו בקרוב לישיבה חגיגית של וועדת העלייה והקליטה של הכנסת ובסופה יתקיים טקס הענקת האותות.