תכנית לגיל השלישי במרכז השלום בב"ש. צילום: אלון ארנון (גיליון 30.11.18)

כמאה מוותיקי באר שבע השתתפו בהשקת התוכנית עבור בני הגיל השלישי לשנה הקרובה של מרכז יום "השלום", ובנוסף, נהנו ממופע של מלכת השירה בציבור, שרל'ה שרון. המרכז שמנוהל על ידי חברת 'דנאל' ובשיתוף עיריית באר שבע, שם דגש משמעותי על יצירת תוכנית אטרקטיבית ורלוונטית עבור הגיל השלישי.

במסגרת התוכנית שנבנתה באמצעות מיטב המומחים בארץ, יוכלו תושבי העיר הוותיקים ליהנות ממגוון רחב של פעילויות, בהן ספורט ותנועה, יצירה, העשרה ופיתוח אישי, טיולים והרצאות.

מנהלת מרכז יום "השלום", עופרה שושן, סיפרה בהתרגשות כי בחודש מרץ הקרוב המרכז יציין 20 שנה להיווסדו. "המטרה העיקרית של המרכז הוא לספק מסגרת חברתית ושירותים לגיל השלישי. כיום אנו מציעים מדי יום מגוון רחב של פעילויות לתושבי באר שבע, ואני שמחה לראות שבכל שנה מספר המשתתפים עולה".

רכזת החוגים אירה וולך הוסיפה כי "התכנית נבנתה על ידי מיטב המומחים לגיל השלישי על בסיס ניסיון עבר, והצלחנו להרכיב תמהיל של חוגים מבוקשים. את החוגים יפעילו מדריכים מקצועיים אשר מכירים את קהל הגיל השלישי ותחומי העניין שלו".

רחל לוי (72), תושבת העיר מזה 30 שנה, סיפרה כי היא פעילה במרכז "השלום" מיום ההקמה שלו. "מהרגע הראשון התאהבתי במרכז. החוגים הם מאוד אינטימיים, מפתחים, המדריכים מעניקים יחס אישי שחסר לאנשים בגיל שלנו. המרכז מעניק פלטפורמה לאנשים בגילי. כיף פה, זה כמו הבית השני שלי".