מה עושים עם פתקיות ההצבעה ביום שלאחר הבחירות? תופתעו לגלות היכן תפגשו בהן שוב, אם כי בפורמט שונה מזה שבקלפי. זמן קצר לאחר שנספרו הקולות בקלפיות השונות ברחבי הארץ ולאחר שהושלכו לפחי האשפה, הגיעו בסוף השבוע מיליוני פתקי ההצבעה למפעל המיחזור של חברת 'נגב אקולוגיה' באופקים, שם הם יהפכו בסוף התהליך לגלילי נייר טואלט.

מיחזור נייר במפעל באופקים. צילום: דני ששון

התהליך שפתקי ההצבעה עברו מאז ליל הבחירות מתחיל, כאמור, מפח האשפה אליו הושלכו הפתקים בתום ספירת הקולות. חברת 'נגב אקולוגיה' שינעה את מיליוני הפתקים למפעל באופקים, שם הם נדחסו לקוביות שהפכו ל'באלות' של נייר דחוס. אותן חבילות נייר דחוס מועברות למפעל 'שניב תעשיות נייר', הנמצא אף הוא באופקים, שם ייצרו מאותן חבילות נייר את גלילי נייר הטואלט, שייארזו ויימכרו ברשתות השיווק השונות.

"אחת המטרות שלנו", אמר יניב דמרי, סמנכ"ל השיווק של 'נגב אקולוגיה', "היא לגרום לצמצום משמעותי של כמויות הפסולת המובלות להטמנה על ידי הפיכת הפסולת לחומר גלם. בחומר הגלם החדש שנוצר מהפסולת אפשר לעשות שימוש לצורך ייצור מוצרים חדשים או לצורך הפקת אנרגיה. כך לדוגמה, פתקיות ההצבעה, העשויות מנייר לבן דק, יכולות בקלות להפוך למוצר חדש עבור הציבור. במקום להשליך את הפתקיות להטמנה, אנו מצליחים להגדיל את כמויות הפסולת המיועדות למיחזור ובעצם לייצר משאב ממטרד".