אלפי מארזי מזון שיחולקו למשפחות נזקקות. צילום: דניאל כהן

בין המשמרות באמבולנסים ופעילויות להצלת החיים, הגיעו ביום שישי האחרון עשרות מתנדבים ומתנדבות לתחנת מד"א באר שבע, ובשטח שבדרך כלל משמש כחניון אמבולנסים, פרסו מאות ארגזים שהתמלאו במצרכי מזון כשרים לקראת חג הפסח.

יחד עם המתנדבים, הגיעו גם ילדי עובדי מד"א הנמרצים שסייעו רבות בפעילות 'קמחא דפסחא' המסורתית. התרומה במסגרת הארגון מתקיימת בבירת הנגב כבר 17 שנים ובמסגרתה נארזות קופסאות מזון לטובת משפחות נזקקות.

רונן גריזק, אחראי המתנדבים בתחנה, ומי שמארגן את הפעילות בשנים האחרונות סיפר ל'מיינט באר שבע': "כל שנה מחדש, מיד לאחר חג הפורים, אנחנו מתחילים באיסוף מצרכי המזון וחלוקתם, וכל פעם אנחנו מתמלאים בכוחות מחודשים לטובת הפעילות החשובה הזו למען הקהילה".

"להתנדב במד"א זה לא רק לבצע החייאות ולהציל חיים, זה גם לדאוג לאוכלוסייה קשת יום שידה אינה משגת. בעיניי, הפעילות הזו נחשבת להצלת חיים לא פחות מאשר כל פרוצדורה רפואית", סיכם גריזק.

לא רק משפחות מבירת הנגב יהנו מהקופסאות, כ-2,000 משפחות מכל אזור הנגב יקבלו את מארזי המזון: "בנוסף לרשימות שאנחנו מקבלים מכל מיני גופים בעיר, אנחנו משתדלים לסייע גם לערים אחרות בנגב ועוזרים במה שאפשר כדי שכמה שיותר אנשים יוכלו לחגוג את החג בצורה המכובדת ביותר".

קמחא דפסחא במד"א. להציל חיים. צילום: דניאל כהן

גריזק יצא בקריאה לכל מי שרוצה לעזור ולתרום: "אנחנו מזמינים את כולם להגיע אלינו לתחנת מד"א באר שבע עם מוצרי מזון ומתנדבי מד"א באר שבע ידאגו שכל המצרכים יועברו למשפחות".

ניתן להגיע לתרום בתחנת מד"א, רחוב סוקולוב 4, באר-שבע (סמוך לכיכר קפלן).