מה נזכור משנת 2018?

זו הייתה שנה של בחירות, אליפויות, וגם תאונות וטרגדיות לצד שמחה ונתינה. 2018 נפרדת מבאר שבע ואנחנו פה כדי לרכז את הכתבות שהכי אהבתם.

5. אתם בחרתם - זה שחקן הפועל באר שבע הגדול בכל הזמנים
אחרי שנברנו בארכיונים, התייעצנו עם אוהדים ותיקים ומומחים להפועל באר שבע התחיל המשאל הגדול מכולם. לכבוד שנת ה-70 למדינה ביקשנו מכם לדרג את שחקני האלופה ולקבוע מיהו השחקן הגדול בכל הזמנים. המירוץ היה צמוד ומותח ולאחר שקלול התוצאות, הושגה ההכרעה. עדיין לא יודעים מי נבחר? הכנסו לקישור:

אגדות דשא: מי לקח את התואר "השחקן הגדול בכל הזמנים"?

ואלה הם כל 70 השחקנים שדורגו:
חלק ראשון - 20 הראשונים מהעשורים הראשונים
חלק שני - הטובים משנות ה-80 וה-90
חלק שלישי - השחקנים של שנות ה-2000
חלק רביעי - 15 הגדולים בכל הזמנים

גדולים. (מימין) סתיו אלימלך, מאור מליקסון, אליניב ברדה, מאיר ברד ואברהם נומה. צילום: הרצל יוסף

4. הזינוק של דניאל גרינברג מ"האח הגדול" למדורי הרכילות
ביולי עוד שאלנו "מי את דניאל גרינברג?", כשנכנסה לבית "האח הגדול" באמצע העונה (וכרגיל בתכנית, לא הצליחה להתברג בחמישיית הגמר). היום, פחות מחצי שנה מאז, נדמה שכבר כולם יודעים. שניה לפני שהאקסית התחתנה בשנית הציג אייל גולן את בת הזוג החדשה והצעירה שלו - דניאל גרינברג ממיתר. מה צופן העתיד הזוגי? את זה לא נוכל לדעת, מה שבטוח הוא שהיא כבר לא תחזור להיות אנונימית כל כך מהר.

סיפור אהבה: דניאל גרינברג היא הצמודה החדשה של אייל גולן

 ביחד. דניאל גרינברג, אייל גולן. צילומים: ענת מוסברג

3. הטרגדיה של משפחת חברי

חודשים ספורים לאחר שאחיו אלירן שם קץ לחייו נהרג אחיו הצעיר, סתיו חברי שהיה בן 25 במותו, בתאונת דרכים סמוך לצומת צאלים, בהתנגשות בין הרכב בו נהג לאוטובוס. 

אחיו של סתיו, אלירן חברי ז"ל, זכור כמי שהתחתן בבית "האח הגדול" במהלך מבצע צוק איתן, עם בת זוגו רותם עגנון, לאחר שחתונתם בוטלה בעקבות איום הטילים. כשלוש שנים לאחר הנישואים נפרדו השניים ואלירן, שככל הנראה התקשה להתמודד עם הפרידה, שם קץ לחייו בספטמבר 2017.

חברים ומכרים נותרו המומים וכואבים ממותו הפתאומי של סתיו. בשיחה עם מיינט באר שבע סיפר עידן בורפקר כי הכיר את סתיו תקופה קצרה בזמן שעבדו יחד בסוכנות AVIS בעיר: "סתיו עבד איתנו בערך חודש, אבל הוא מיד הפך לאהוב על כולם. אני לא מאמין שהוא איננו. רק אתמול בבוקר צחקנו יחד ובלילה כבר היינו בלווייה שלו". סתיו הותיר אחריו הורים ושלושה אחים.

סתיו חברי ז"ל. צילום מתוך פייסבוק

2. בתום שנתיים וחצי של חקירה פוענח רצח דבורה הירש

כשנתיים וחצי עברו מאז נרצחה דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס, בירי מטווח קצר לנגד עיני ילדיה בשדרות ירושלים בעיר, פענחו חוקרי המשטרה את מקרה הרצח והביאו למעצרם של כלל המעורבים, בהם ניבי זגורי.

כזכור, הרצח אירע בתאריך 07.03.2016 סמוך לשעה 18:30. במהלך החקירה התחקו חוקרי ימ"ר נגב אחר מסלול נסיעתה של דבורה הירש ז"ל, מרגע שיצאה מביתה בשעה 16:30 ועד שובה עם ילדיה, בתום קניות ותדלוק רכבה, לחניית ביתה, שם נורתה מטווח קצר לעיני ילדיה.

החקירה שנמשכה למעלה משנתיים התפתחה "עקב לצד אגודל" ובמהלכה נעצר פעמיים ניבי זגורי. יחד איתו נעצרו שלושה חשודים נוספים, שהינם חברים בארגון הפשיעה בראשו הוא עומד. זגורי נשאר במעצר עד היום (ראו האייטם הבא).

1. ניבי זגורי מחפש שותף לתא

העבריין הבאר שבעי ניבי זגורי ביקש בחודש אוגוסט האחרון מבית המשפט כי יאשר לו לשהות בתא זוגי עם לא אחר מאשר העבריין הנתנייתי אסי אבוטבול.

מאז מעצרו של זגורי לפני כשנה, נאסרו עליו כל הביקורים ושיחות הטלפון עם בני משפחתו. למעט עורכי דינו, אין לאף אחד רשות להיפגש איתו או לשוחח איתו בטלפון. המשטרה אף עצרה, חקרה ושלחה למעצר בית מספר מעורכי דינו בחשדות של שיבוש הליכי חקירה.

מדובר בכליאה בה זגורי כמו אבוטבול, סגורים למשך 23 שעות ביום בתא קטנטן, וזוכים ליציאה אחת לחצר תחומה, פנימית ומסוגרת אף מלמעלה. מדובר בשעה של נשימת אוויר מחוץ לתא, לבד עם סוהרים ובלי אף אסיר אחר.