נתניהו בבאר שבע. התרגשות בקהל. צילום: יעקב לוי

ניכר שפעילי הליכוד בבאר שבע השקיעו מאמצים בלתי נדלים כדי להכין תפאורה מושלמת טרם הופעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתיחת מערכת הבחירות בדרום. התומכים שהגיעו הערב (חמישי) להיכל התרבות המזוהה עם ההסתדרות, התכבדו בכניסה במנות גדושות של סטיקרים ודגלים, וגם בהמון כיבוד, כולם בשבחו של המנהיג הבלתי מעורר של מחנה הימין.

"ענק בין גמדים" קרא אחד השלטים ולא היה צריך להסביר להמונים מי הגמדים ומי הענק. עוד לפני שסגן ראש העירייה, שמעון בוקר, הכריז על בואו של ראש הממשלה, הקהל תרגל במקהלה 'ביבי ביבי' וגם 'ביבי מלך ישראל חי וקיים'. אבל הפרומו לא דמה להצגה האמיתית, ברגע שנתניהו עלה לבמה אנשים ירדו מהיציעים וביקשו לעשות  עמו סלפי.

תושבת שכונה ג' שנדחפה בכוח על ידי שומרי הראש, הצליחה להשיג את מבוקשה: "אני לא מאמינה שהצלחתי להצטלם עם ביבי", אמרה בהתרגשות גדולה, "רק ביבי, לא יעזור לאף אחד", המשיכה כשהיא מפנה את מבטה לעיתונאים.

קהל גדש את היכל התרבות העירוני. צילום: יעקב לוי

נתניהו כהרגלו נתן שואו וסיפק את הסחורה "אני אוהב את באר שבע" אמר כשהקהל משיב "אוהבים אותך". נתניהו חש היטב את הדופק של הקהל, והחל במונולוג על ביקוריו בבאר שבע עוד כשהיה שגריר באו"ם וכן גם לא שכח למנות את הפרויקטים הגדולים עליהם ממשלתו החליטה שתהפוך את באר שבע "לבירת הסייבר של ישראל".

בסיום המופע, שוב הקהל ביקש את ליטרת הבשר - צילום משותף עם ראש הממשלה, אבל שומרי הראש האימתניים מנעו מגע עימו. הקהל התפזר אט אט ויצא מרוצה  מההצגה הכי טובה בעיר וגם שבע מכמויות הבורקסים, סנדוויצ'ים ומאפים כיד המלך.