לצאת לסרט וארוחה, ועל הדרך לעזור להציל חיים. לא רק קולנוע, יש גם מעשים טובים ב'יום הקולנוע הישראלי'. מי שהחליט לנצל למטרה חיובית את העומס הצפוי מחר במתחם 'ישפרו פלאנט' הוא גיא לאוטמן, בעלי רשת 'המקסיקני', שהחליט לתרום את ההכנסות הצפויות של הסניף במתחם לטובת הילד פאר מור-חיים.

פאר מור-חיים. "הסיפור של פאר נוגע ללב". צילום באדיבות המשפחה

לאוטמן סיפר על ההחלטה לתרום את ההכנסות: "אני מכיר את אביו של פאר, דודו מור-חיים, ממגרשי הכדורגל. אומנם ההיכרות היא לא אישית, אבל דרך חבר מענף הכדורגל הכרתי את הסיפור של פאר שנוגע ללב לכל אדם, והחלטתי שכעסק מקומי, מחר משעות הבוקר ועד הערב, כל ההכנסות מהמכירות באותו יום יועברו למימון טיפול לפאר המקסים".

לפני כשלושה חודשים אובחן פאר בן השלוש כלוקה בסרטן בכלייתו. אחת מכליותיו הוסרה, אך לאחר הניתוח התברר כי הגידול התפשט גם לאיברים פנימיים. מאז נזקק פאר לטיפולי כימותרפיה ולהקרנות והוא מאושפז במחלקה האונקולוגית בבית החולים סורוקה.

המציאות הזו, שניחתה על הוריו, מחייבת אותם להשגחה מלאה על בנם במשך כל שעות היממה. עקב זאת נאלצה האם חן לוותר על עבודתה כמנהלת עסק עצמאי כדי להתמסר לטיפול בבנה, מה שגם פגע במצבה הכלכלי של המשפחה, שפתחה בימים אלה בקמפיין לגיוס תרומות על מנת לאפשר להם לצלוח את התקופה הקשה אותה הם עוברים.

סניף 'המקסיקני'. ההכנסות יועברו כתרומה למשפחה. צילום: גיא לאוטמן

גם בארגון אוהדי הפועל באר שבע 'אולטרא-סאות' מארגנים התרמה למען משפחת מור-חיים. בארגון פרסמו בעמוד הפייסבוק שלהם שבמשחק הקרוב יחכו מתרימים בכל יציע באיצטדיון טוטו-טרנר. "אהבת הזולת והאנושיות, לפני הספורט, הם מה שהופכים אותנו למשפחת הפועל באר שבע. אנחנו מצפים מכל הקהל לשים יד ולעזור לנו להגיע לסכום שיוכל לתת פוש למשפחה".

מעוניינים לתרום?
ניתן להעביר תרומות לחשבון העמותה
 "נלחמים על פאר מורחיים". חשבון מספר 35960046, בנק לאומי (10) סניף 922.
אפשר להעביר תרומות גם באמצעות אפליקציית paybox.