פרופ' דניאל חיימוביץ. שואף למצוינות מחקרית. צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן גוריון

נשיא חדש בא לקמפוס. היום (שלישי) תתחיל באופן רשמי כהונתו של פרופ' דניאל חיימוביץ, שיכהן כנשיאה השביעי של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, במקום הנשיאה היוצאת, פרופ' רבקה כרמי, שכיהנה בתפקיד 13 שנים.

המסע לבחירת הנשיא היה ארוך ומלא השמצות ומחלוקות:
סוף לסאגה: פרופ' דניאל חיימוביץ' יהיה נשיא האוניברסיטה הבא
פרופ' רבקה כרמי מגיבה לראשונה על המשבר באוניברסיטת בן גוריון
בכירים באוניברסיטה קראו שלא לשתף פעולה עם הוועד המנהל

פרופ' חיימוביץ הוא מחברו של ספר המדע הפופולרי "צמח: מה הוא יודע", שיצא לאור בשנת 2012, תורגם ל־18 שפות וזכה לחשיפה עולמית. בשנים האחרונות שימש כדיקאן הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל אביב.

"לאוניברסיטת בן גוריון", אומר פרופ' חיימוביץ, "יש ייעוד שונה מן הייעוד של כל אוניברסיטה אחרת בארץ. עליה לשאוף למצוינות מחקרית מבלי לגרוע מכושר השפעתה על הסביבה הגיאוגרפית שבה היא נמצאת, תוך כדי איתור הפוטנציאל המקומי ומימושו. יש לנו נכס אדיר בדמותם של הסטודנטים הלומדים אצלנו. אני מצפה לשיתוף פעולה פורה איתם. בכוחות משותפים נמשיך להיות נבחרת מנצחת".

נשיאה החדש של האוניברסיטה ציין כי "הקמפוס המודרני, שצפוי להתרחב לקמפוס הצפוני, ביחד עם פארק ההייטק החדש, פותחים הזדמנויות לחדשנות ולאינטראקציה עם חברות שבעבר ניתן היה רק לחלום עליהן".

באשר לחזונו בתפקידו החדש אמר פרופ' דניאל חיימוביץ כי מדובר במיקוד במצוינות וחדשנות בשלושת עמודי התווך המגדירים את הוויית האוניברסיטה: מחקר, אקדמיה ומעורבות חברתית. "שלושת עמודי התווך הללו", מציין פרופ' חיימוביץ, "חייבים להיות מושפעים מהייעוד של האוניברסיטה, אשר לתפיסתי טבוע בשמה".