בתל אביב מזמינים את התושבים מהדרום להיכנס בחינם למוזיאונים בעיר (מוזיאון הטבע החדש, מוזיאון תל אביב ומוזיאון ארץ ישראל), וכן מוזמנים להשתתף במרוץ הלילה ללא עלות.

בעמותה לניצולי שואה בחיפה מבקשים לעזור לניצולי שואה בדרום הארץ. בכל דרך. להביא מזון או לפנות למקום בטוח. הטלפון שלנו 24/7: 8602*.

כיפת ברזל מיירטת על רקע השקיעה. צילום: גלב סמירנוב

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים מזמין את תושבי עוטף עזה, אשקלון, שדרות, נתיבות, אזור באר שבע וים המלח ליהנות מכניסה ומגוון פעילויות לגן הבוטני כולל סדנא ונסיעה ברכבת הגן ללא תשלום. הכניסה עם הצגת תעודות זהות. לפרטים נוספים 026794012 או בפייסבוק של הגן הבוטני האוניברביטאי

לאור המצב בדרום, מועצה אזורית מטה אשר (בגליל המערבי) נערכת לאירוח תושבי עוטף עזה במידת הצורך. ישובי המועצה מתגייסים בכדי שנוכל להציע את עזרתנו לתושבי הדרום. רשויות בדרום מוזמנות בחום לפנות אלינו דרך המוקד 3109* בכדי לתאם הגעת תושבים.

עיריית גבעתיים נערכת לקליטת תושבים מהדרום. במסגרת ההיערכות, מפרסמת עיריית גבעתיים טופס קצר, אליו יוכלו להירשם משפחות המעוניינות לארח ומשפחות המעוניינות להתארח. העירייה תקשר בין המשפחות, במטרה לסייע באירוח ובהמשך תציע לתושבי הדרום אשר יגיעו להתארח בעיר, מגוון פעילויות לגילאים השונים, במטרה להנעים את זמנם.אפשר ליצור קשר גם בטלפון 03-733-6600.

גם עיריית הרצליה נערכת לארח משפחות מהדרום. העירייה תחבר בין תושבים מארחים למתארחים ותארגן מגוון פעילויות על מנת להנעים זמנם של האורחים. במידה והמצב יימשך תערך העירייה ותכשיר מתקנים עירוניים המאפשרים שהיה לטווח ארוך.

בגבעת וושינגטון ישמחו  לארח משפחות מעוטף עזה שרוצות להתפנות למקום בטוח.אפשר ליצור קשר בטלפון 054-7002020.

משפחות מהדרום (עד 7 ק"מ מהגבול) מוזמנים לאירוח בצימרים של בית ספר שדה כפר עציון בשבוע הקרוב. יש בחלק מהימים כ-10 חדרים והאירוח על בסיס כל הקודם זוכה. מי שמעוניין שישלח מייל לכתובת eruach@kfar-etzion.org.il. כמו כן תושבי הדרום שתקועים בלי אולם לחתונות ובר מצוות בהמשך השבוע יוכלו להשתמש במאהל האירועים בבית הספר בחינם.

פארק תמנע פותח את שעריו לתושבי עוטף עזה. הכניסה והלינה בקמפינג בחינם. טלפון לתיאום: 08-6316756.

עיריית רמת השרון מזמינה את תושבי דרום הארץ להתארח בבתי התושבים. הצוותים המקצועיים בשיתוף המתנדבים היקרים, ידאגו לאורחים לזמן איכות ברמת השרון והעירייה מצידה תפתח בעבורם את מתקני הספורט והפנאי. המתנדבים ידאגו להפעלות לילדים. משפחות שרוצות לארח ומשפחות מדרום הארץ שמעוניינות להתארח מוזמנות להרשם בקישור בטלפון 03-5483819 או בווטסאפ 052-3255106.

ברשת קהילת מיתרים מעוניינים לארח משפחות מעוטף עזה בקהילות הרשת. משפחות המעוניינות בהפוגה מהשגרה הלא פשוטה ורוצות להתארח מוזמנות לפנות ליותם זיו, מנהל הרשת, בדוא"ל kehilotm@gmail.com.

חברי 'אנדרדוס' ישמחו להעניק 50 כרטיסים לבכורה של המחזמר שלהם שיתקיים הערב בהיכל התרבות פתח תקווה. פנו בסמס או ווטסאפ (בלבד) ליהודה ב054-4254444.

מדרשת עפרה מזמינה משפחות לנוח ולהירגע ללא עלות. שלחו פניה דרך האתר עוד היום.

פארק ומוזיאון המדע טכנודע חדרה, פותח את שעריו ללא תשלום לתושבי הדרום וישובי עוטף עזה.  כל זמן שנמשכת הלחימה ברצועת עזה מוזמנים תושבי הדרום ועוטף עזה להיכנס ללא תשלום לבילוי בטכנודע חדרה. הכניסה כוללת את מוזיאון ופארק המדע.
שעות פתיחה: ראשון-חמישי בשעות 09:00-17:00. בשישי ושבת המקום סגור.
כתובת: הרב נסים 2, חדרה, 04-6333505, www.technoda.org.il.

מוזאוני חיפה מזמינים את תושבי קו העימות לבלות בששת מוזיאוני חיפה (מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, מוזיאון חיפה לאמנות, המוזיאון הימי הלאומי, ועוד) ללא תשלום. בנוסף, ילדים מוזמנים להשתתף בסדנאות במוזיאונים השונים ללא תשלום.
פרטים על שעות הפעילות והסדנאות שיתקיימו באתר: www.hms.org.il.

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים פותח את שעריו בחינם עבור תושבי יישוביי הדרום. כל תערוכות המוזאון פתוחות בפני המבקרים והילדים זוכים בכניסה חינם לפעילת חווייתית מיוחדת במתנה החל מ-13.11 ועד ליום שבת, 17.11. 
לפרטים והגעה:
 02-5611066.

אולפנת בני עקיבא רעות בפתח תקווה פתחו את ליבן ואת שערי האולפנה לאירוח של משפחות תושבי הדרום. צוות האולפנה ממשיך לקבל ולענות לאין ספור פניות של תושבי הדרום נוספים המבקשים לבוא ולהתארח יחד עם משפחתם. תלמידות האולפנה מארחות אותם בבניין הפנימיה ומפעילות את הילדים במגוון רחב של פעילויות.

מועצה אזורית נחל שורק אירגנה פעילויות לילדיגני הילדים במועצות אזוריות חבל יבנה ושפיר מיום של כיף בחווה של חוה בחפץ חיים. תושבי העוטף והדרום המעוניינים להצטרף ליום כיף בחווה מוזמנים גם הם ליום של הפוגה ורגיעה בשעות 9:30-15:00.

אשכול רשויות גליל מערבי, שתושביו עוד זוכרים את ימי הקטיושות מלבנון ומזדהים עם המצב של תושבי הדרום, החל באיסוף חבילות שיחולקו לתושבי הדרום, וכבר עתה התגייסו תושבים להביא פינוקים לילדים ומוצרי מזון יבשים. במקביל רשויות האשכול נערכות לארח את תושבי הדרום, תוך הערכות להתנדבות לעבודה בעסקים בדרום לאור המצב הביטחוני.

אגף תיירות גולן בחברה הכלכלית גולן מזמין את ילדי הדרום לאתריו המרכזיים -אתר המורשת הלאומי עין קשתות ופארק הירדן בדרום הגולן, אשר פותחים את שעריהם ללא עלות, לילדים מהדרום.
לפרטים: פז בן דוד - 04-6962885, info-tour@megolan.org.il.

חברת תיירות השווקים "יאללה באסטה", המפעילה את מיזם כרטיסי הטעימות ומוציאה סיורים קולנריים בשווקי הארץ, מזמינה את תושבי הדרום וקו העימות לקחת הפוגה מהמתח ולהצטרף לסיור קולינרי מודרך – ללא עלות, בשוק מחנה יהודה. הסיור יערך ביום שישי הקרוב (16.11) בין השעות 10:00 ל-13:00.
ההשתתפות בסיור מותנת בהרשמה מוקדמת ובשליחת צילום נספח תעודת הזהות (עם הכתובת) לדוא"ל: contact@yallabasta.co.il. במידת היקף ההיענות תיבחן אפשרות לפתיחת סיור נוסף.

נשים עושות שלום פותחות את בתיהן לאירוח תושבי הדרום. תושבים שמעוניינים להתארח מוזמנים למלא את הטופס שכאן ונחזור אליכם תוך זמן קצר, או לפנות ישירות לצוות התיאום: עטרה לוי 052-3745693, אורלי כהן 054-5678105 או ענת הראל 052-3735765.

מוזיאון הרצל בירושלים פותח את שעריו ללא תשלום לתושבי הדרום (אשדוד ודרומה) ויישובי עוטף עזה, מהיום (13.11) ועד יום שישי (16.11). הכניסה בתיאום מראש ובהצגת תעודת זהות.
לפרטים: 2843*, 02-6321515, Museum@wzo.org.il.

הנחה לתושבי הדרום. צילום: חמת גדר

הנהלת חמת גדר, אתר המרחצאות התרמו-מינרליים המוביל בישראל  מזמינה את תושבי עוטף עזה לקחת פסק זמן ולהצפין ליום בילוי יוצא מגדר הרגיל ללא תשלום.
הכניסה בהצגת תעודת זהות ללא תשלום, כמו כן הנחה של 50% להשכרת אוהל ממוזג בכפר האוהלים שלראשונה יפעל במתכונת חורף.

רשת מלונות אוליב מציעה לתושבי ישובי עוטף עזה, לינה ב-50% הנחה עד יום שישי 16.11 (על בסיס לינה בלבד, לא כולל מלונות תל אביב). רשת מלונות אוליב, בפריסה ארצית מפעילה 12 מתחמי לינה ומלונות, בתל אביב, סובב כנרת, בגליל העליון ובגליל המערבי ועוד.
למידע נוסף, מרכז הזמנות רשת מלונות אוליב: 04-9531153 בשעות 09:00-18:00.

רשת מלונות טמרס תעניק הנחה בגובה של 25% לתושבי הדרום הגרים בקו של אשדוד ובאר שבע ודרומה הנמצאים בטווח הטילים. ההנחה תהיה תקפה למלונות ווסט לגון נתניה, דניאל הרצליה ודניאל ים המלח עד לתאריך 18.11, כולל.

בבית ספר שדה סוסיא ,שולחים חיבוק חם לתושבי הדרום ומציעים להתארח בבית ההארחה ללא עלות, במהלך השבוע והשבת הקרובה. למידע והשארת פרטים או בטלפון 1-599-507-517.