לכלוך בטיילת אימבר, נחל באר שבע. צילום: יעקב לוי

מזכירים לכם: מספר פעמים בעבר העלינו במדור "טיפול נמרץ" את סוגיית הפסולת והלכלוך המצויים בשטח הפקר הגובל ב'טיילת אימבר', שמהווה פגיעה באיכות הסביבה ובעיקר גורמת לפגיעה בתדמית שמנסים לשווק לקידום פרויקט פארק נחל באר שבע. התרענו וביקרנו את העובדה שהשטח המדובר הפך לאתר פסולת מזדמנת בלא נקיטת אכיפה מתאימה.

על מנת לסבר את האוזן, נספר כי מדובר במיקום שאליו מגיעים מבקרים ותיירים, כאשר המטרה היא להראות להם את הצד היפה של העיר. טיילת נפתלי הרץ אימבר (מחבר 'התקווה') גובלת בעיר העתיקה וסמוכה לגדות נחל באר שבע.

הטיילת מכילה שבילי הליכה ואופניים, גינון ותאורה דקורטיבית. בסמוך, גשר הצינורות משמש מעבר לנחל באר שבע המחבר בין שכונת נווה נוי, 'טיילת אימבר' והעיר העתיקה. כל האלמנטים הללו נכללים במסגרת פרויקט נחל באר שבע המשתרע על פני 5,300 דונם. לא מסובך להבין מה חשיבות האזור שבו מושקעים תקציבי עתק.

מה השתנה: לא השתנה דבר מאז שהעלינו לראשונה את סוגיית השלכת הפסולת והעדר הניקיון השורר בשטח שמיקומו בין הרחובות סמילנסקי לשלושת בני עין חרוד. לא רק שאין מי שדואג לסלק את הפסולת מהמקום ומנקה את השטח, אלא גם אין שום פעולות אכיפה כדי להרתיע מפירי חוק.

השורה התחתונה: נחל באר שבע וכל האלמנטים בתוכו הם ספינת הדגל של העירייה, שדואגת בכל הזדמנות אפשרית למתג את הפרויקט כ"מחולל שינוי". המציאות בשטח שמצטיירת היא עגומה, וחבל שלא נותנים את הדעת על הנזק התדמיתי שנגרם כתוצאה מאי נקיטת פעולות לטיפול בנושא.