מתנ"ס ברוח התקופה. בנייתו של המרכז הקהילתי בשכונת נחל בקע בבאר שבע הסתיימה באחרונה והוא החל לפעול בימים אלה. המרכז תוכנן על ידי משרד 'מרש אדריכלים' והוא השני בסדרת מרכזים קהילתיים שתוכננו על ידו בשכונות וילות ותיקות בעיר, כאשר הראשון שבהם תוכנן ונבנה בשכונת נווה נוי.

המרכז הקהילתי. ממוקם בחיק הטבע העירוני. צילום: 'מרש אדריכלים'

המרכז הקהילתי החדש משתרע על שטח של כ־600 מ"ר ובנייתו ארכה כשנה. לדברי האדריכל רם מרש, בעלי משרד 'מרש אדריכלים', "אם בעבר נהוג היה לבנות מתנ"סים גדולים, שהיה קשה לתפעל אותם ולהכניס בהם תכנים, הקונספט של פיזור מבנים קהילתיים קטנים יותר, גם בשכונות עם בתים צמודי קרקע, מוכיח את עצמו".

מרש הוסיף וציין כי "מעבר לנושא התכנים והתפעול, שני דברים היוו נר לרגליי - האחד, תכנון מבנה בטיפולוגיה מתאימה לווילות, על ידי שבירת חלקי בניין גדולים לקטנים יותר המתאימים לקנה מידה של וילות באופן שכל אגף נראה שונה. השני, ביטול שטחי מבואות ומעברים כמעט לחלוטין על מנת לנצל את מלוא התקציב לשטחי חדרי החוגים, תוך חזרה למרכזים הוותיקים בהם המעברים בין האגפים היו חלק מהטבע והחצר".

לדברי האדריכל רם מרש, שני המרכזים הקהילתיים, זה שבשכונת נחל בקע וזה שבשכונת נווה נוי, ממוקמים בחיק הטבע העירוני. המרכז בנווה נוי, הוא מדגיש, יושב על קו הרחוב באופן שחלקי המבנה, בנוסף לחצרות פנימיות עם קירות גבוהים, מזכירים את הבנייה מתחילת המאה בעיר העתיקה של באר שבע.