מאי גולדמאכר תלמידת כיתה ו'2 מבית הספר "נאות לון" השתתפה ביום ראשון (08.04) במפגש של אחים שכולים ויתומי צה"ל עם ראש הממשלה לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

מאי גולדמכר ובנימין נתניהו. "יודעים מה גודל האבדה". צילום: חיים צח, לע"מ

במפגש, שהתקיים בשיתוף ארגון "יד לבנים" וארגון "אלמנות ויתומי צה"ל", שמע נתניהו את סיפוריהם האישיים של הילדים וחלק עמם את תחושותיו לאחר נפילת אחיו יוני ז"ל.

בפגישה שיתפה מאי גולדמכר, אחותו של סמל נדב גולדמכר ז"ל שנפל במהלך מבצע "צוק איתן", במכתב שכתבה לאחיה: "נכון שאתה כבר לא קיים במציאות, אבל בלב שלי ובחלומות שלי אתה כן קיים". נתניהו אמר לה: "זה הסוד, הם ממשיכים לחיות בתוכנו. אח שלי ממשיך לחיות אצלי בפנים, בדיוק כפי שאת אמרת".

נתניהו המשיך וסיפר על ההתמודדות עם נפילתו של אחיו יוני: "אני הייתי קצת יותר מבוגר כשאחי נפל, הייתי בן 27. היו הרבה מכתבים שלו שהוא כתב לאנשים. אותם אנשים הביאו לנו את המכתבים האלה וערכנו את זה לספר. זה מה שבעיקר עשינו במשך השנה הראשונה. לי זה עזר מאוד, זה נתן לי לעשות משהו. לכן הפעילות שלכם היא חשובה".

"אתם יודעים מה גודל האבדה, לכן אתם יכולים גם להעריך את החיים. אגיד לכם משהו שנשמע מוזר, אבל כל אחד מכם, וכל אחת מכן, תוכלו להתגבר על הרבה בעיות בחיים, כי אתם מתגברים על זה".