שישה חיילים, תושבי הנגב, נמנים השנה עם 120 החיילים והחיילות המצטיינים, שיזכו לקבל ביום העצמאות הקרוב את התעודה על הצטיינותם מידי נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בטקס המסורתי שייערך בבית הנשיא.

(מימין) סמל ש', סמלת נאוה סויד, סמ"ר אוריה מאיר, סמ"ר מלקמו אברהם, סמלת טל הראל, רב"ט רוני דניאלי. צילומים: דובר צה"ל

לא מוותרת
סמלת ראשונה אוריה מאיר (20), מתגוררת בקיבוץ צאלים במעמד של חיילת בודדת. היא משרתת כמפקדת בקורס מ"כים בחיל האיסוף הקרבי. לאחר תקופת הטירונות יצאה אוריה לקורס מ"כים, שובצה כסמלת בגדוד ביחידתה והתקדמה בהמשך דרכה לשמש כמפקדת בקורס מ"כים. "אני רואה את תפקידי כחשוב ומשמעותי", היא מציינת, "לאורך הדרך קיבלתי תמיכה רבה מהמפקדים שלי. אני מתרגשת מאוד לקראת הטקס החגיגי. אני שמחה שההשקעה שלי לאורך הדרך ניכרת ואני שמחה על השירות הצבאי שלי".

סמלת ראשונה אוריה מאיר. נכונה תמיד לעזור. צילום: דובר צה"ל

בנימוקי בחירתה כחיילת מצטיינת נשיא נאמר כי "אוריה מבצעת את תפקידה באופן מעורר השראה. אוריה היא בעלת יכולות אישיות מרשימות ומגלה בקיאות וידע מקצועי. היא מקפידה על מילוי הפקודות והנוהלים תוך דאגה לפרט. אוריה לא מוותרת לעצמה ונכונה תמיד לעזור. בכך היא מהווה דוגמה ומופת לשאר החיילים".

זכות ראשונים
סמלת נאוה סויד (21), תושבת דימונה, משרתת כנהגת משא בטייסת 115. סמלת סויד, המשתייכת לקהילת העבריים בדימונה, בוגרת בית הספר התיכון הרב-תחומי 'אחוה', עשתה את תקופת הטירונות בבסיס ההדרכה של חיל הלוגיסטיקה ושובצה לאחר מכן בבסיס חיל האויר בעובדה. "המפקד שלי", היא סיפרה השבוע, "התקשר אליי בעת שנסעתי באוטובוס ובישר לי שאני מצטיינת נשיא. התרגשתי מאוד וגם משפחתי מאוד התרגשה. אני הראשונה במשפחה שמקבלת אות הצטיינות בסדר גודל כזה".

סמלת נאוה סויד. משימות שטח מורכבות. צילום: דובר צה"ל

בנימוקי הענקת אות ההצטיינות נאמר כי סמלת סויד נבחרה למצטיינת נשיא לאור העובדה "כי היא מבצעת משימות שטח מורכבות הן ביום והן בלילה, תוך הפגנת אחריות ומשמעת עצמית. נאוה רצינית מאוד במילוי משימותיה. שירותה מתאפיין בשימת דגש על קיום הפקודות והנוהלים. נאוה נכונה תמיד לעזור, להתנדב ולסייע לחבריה ליחידה ובכך היא מהווה דוגמה ומופת".

מקובל ואהוד
סמל ראשון מלקמו אברהם (21), תושב באר שבע, משרת כלוחם בחטיבת כפיר. זו לא הצטיינותו הראשונה. בעבר הוא נבחר כמצטיין פלוגתי בעת שיחידתו תפסה קו בגזרת גוש עציון וגם זכה להיות מצטיין גדודי של גדוד קרני שומרון. מלקמו עלה ארצה מאתיופיה ביחד עם משפחתו שהשתקעה בבאר שבע.

סמל ראשון מלקמו אברהם. צילום: דובר צה"ל

את אות ההצטיינות הוא מקבל על כך שהוא "בעל מוטיבציה גבוהה, מקצועי, ערכי, אחראי ונרתם לביצוע כל משימה. נוסף לכך הוא מקובל ואהוד מאוד על ידי חבריו ליחידה". "אני גאה לשאת בקרוב בתואר מצטיין נשיא", אמר השבוע סמ"ר מלקמו אברהם, "אני מתרגש מאד לקראת הטקס".

התנדב לשירות
סמל ש' (21), תושב באר שבע, משרת כמנהל רשת מודיעין בפיקוד דרום. ש' ואמו עלו ארצה בשל מצב בריאותי, שבגללו נצרך לטיפול רפואי בארץ ומשפחתו נשארה ברוסיה. למעשה, ש' הוא מתנדב לשירות צבאי עקב בעיותיו הרפואיות ומספר כי בחר לשרת בתחום המחשבים כי הוא מתחבר לתחום זה ומתעניין בו. על הבחירה בו כמצטיין נשיא הוא אומר: "הצטיינות זו איננה מובנת מאליה עבורי כלל. אני שמח ונרגש לקבל את ההצטיינות מנשיא המדינה ביום העצמאות".

סמל ש'. מעורר הערכה. צילום: דובר צה"ל

בנימוקי הבחירה בו נאמר כי "את הצטיינותו מקבל ש' משום שעל אף שעמדה בפניו האפשרות לא להתגייס, הוא בחר להתנדב לשירות בצבא. בזכות יכולת לימוד, הבנה ורצון להצליח ולהשתלב הוא מבצע את תפקידו באופן מעורר הערכה. ש' הוא מסור, אחראי ומהווה דוגמה ומופת להתגברות על קשיים ומגבלות אישיות".

יוזמה ותשומת לב
סמלת טל הראל (20), תושבת להבים, משרתת כמדריכת קשר בשיזפון. טל התגייסה לחיל האיסוף הקרבי ושובצה מחדש בקורס תיקשוב בשיזפון. "אני נרגשת מאוד לקבל את אות ההצטיינות הזה", היא מציינת, "אני גאה על הדרך שעברתי מהיום הראשון לשירות ועד היום. זוהי סגירת מעגל עבורי. ההצטיינות מהווה עבורי סימן הערכה לחשיבות התפקיד שאני עושה".

סמלת טל הראל. נרגשת מהמעמד. צילום: דובר צה"ל

בנימוקי בחירה כחיילת מצטיינת נאמר כי היא מקבלת את אות ההצטיינות "הודות לכך שהיא בעלת יכולות ניתוח וחשיבה יוצאות דופן, המבצעת את תפקידה באחריות ובמקצועיות תוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים ומגלה יוזמה בתפקידה".

ערכיות ואכפתיות
רב"ט רוני דניאלי מבאר שבע משרתת כמש"קית ת"ש
בגדוד הסיור המדברי (הידוע גם כיחס"ר הבדואי). על הרגשתה בעת שהתבשרה על ההצטיינות היא סיפרה: "ההצטיינות גורמת לי להרגיש משמעותית וזה כיף לקבל הערכה כזו".

רב"ט רוני דניאלי. מרגישה משמעותית. צילום: דובר צה"ל

בנימוקי הבחירה נאמר כי רוני מקבלת את ההצטיינות "הודות לכך שהיא מבצעת את תפקידה באחריות ובמקצועיות תוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים ולצרכי הפרט. רוני בעלת יכולות חשיבה ותכנון המקדמות את הנושאים עליהם היא אמונה. רוני היא חיילת ערכית, אכפתית ובעלת מוטיבציה גבוהה".