מעל 1,000 דוורים מחלקים מדי יום דברי דואר, מכתבים וחבילות בכל רחבי הארץ, בהם גם כאלה שמסלול חלוקתם הוא רחוב העצמאות. אבי חיון, אב לארבעה ילדים, תושב באר שבע, הוא אחד מאותם דוורים שעושים מדי יום, בכל תנאי מזג אויר, את דרכם ברחוב הכי מזוהה עם עצמאותה של מדינת ישראל. אז נכון, שבכתובת 'העצמאות 70' בבאר שבע ממוקם מגרש חנייה ולא בית מגורים או בית עסק כלשהו, אבל זה לא גורע מהתרגשותו של הדוור הוותיק.

אבי חיון ראש צוות דוורים באר שבע. צילום: דוברות דואר ישראל

חיון עובד כדוור 21 שנים ומדי יום, כאמור, הוא אחראי על חלוקת מאות דברי דואר ומכתבים ברחוב העצמאות בבאר שבע כשהוא גומא ברגל כ- 15 ק"מ בממוצע כל יום.

"נפלה בחלקי הזכות לעבוד בדואר ישראל כדוור", הוא מספר, "וזו עבודה שכרוכה בקושי ולמרות זאת זה כיף גדול ומספק. מגיעים לאנשים ומביאים להם את דברי הדואר בכל ימות השנה, גם בחום וגם בקור. חשוב לנו שהדיירים יידעו שאנחנו נותנים שירות טוב ומסור ויש על מי לסמוך".

"לפני שלוש שנים פרצה שריפה באחד הבתים בדיוק כשהייתי במסלול החלוקה. לא חשבתי פעמיים, נכנסתי לתוך הבית, לתוך האש, והוצאתי איש מבוגר מהבית".

ומה באשר לתחושה כשמחלקים דואר ברחוב העצמאות? לדברי אבי חיון, "מרגש מאוד לחלק דואר ברחוב העצמאות. יש לנו מדינה נהדרת, מקסימה, משגשגת וטובה. אנשים חרפו את נפשם למען הקמת המדינה ואנו מצווים לשמור עליה כבבת עינינו ולהעביר את המסר מדור לדור".

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, ציין, כי "אנו גאים ביותר מ-1,000 דוורים שמחלקים דברי דואר וחבילות מדן ועד אילת. ערב יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל בחרנו להתמקד בעשרות הדוורים שמחלקים דברי דואר וחבילות באופן קבוע ברחוב העצמאות ברחבי הארץ".