הפתעה מוחלטת ציפתה להורי התלמידים בבית הספר היסודי 'בן גוריון' בשכונת רמות בבאר שבע, כאשר בצהרי יום שישי בסוף השבוע האחרון, בתום יום הלימודים, הם התבשרו כי ביום ראשון יחלו בבית הספר עבודות שיימשכו כחודש ימים לצורך התקנת מעלית בבניין בית הספר, כחלק מהנגשת המקום.

בית ספר "בן גוריון". "למה לא לשפץ בחופש הגדול?". צילום: הרצל יוסף

כבר ביום שישי הוקמה גדר סביב שטח נרחב בחצר בית הספר, הכניסה הראשית לבית הספר נסגרה וכחלופה הוכשר שביל צר העוקף את בית הספר למעבר התלמידים. גם שער החירום של בית הספר נסגר בשל העבודות.

ההודעה על תחילת העבודות להתקנת המעלית 'תפסה', כאמור, את הורי התלמידים בהפתעה גמורה והם אינם מתכוונים לעבור על כך לסדר היום.
"הסיכון הבטיחותי שכרוך בכל העבודות הללו", אמרה אם לתלמידה בבית הספר, "גדול מדי מכדי להבליג".

"איש לא יידע אותנו קודם להחלטה על תחילת העבודות דווקא עכשיו. העבודות הללו גוררות בעיות בטיחותיות רבות, מפגעי אבק ורעש ופועלים המסתובבים ברחבי בית הספר במהלך יום הלימודים. השביל החלופי למעבר התלמידים במקום הכניסה הראשית שנסגרה הוא צר ובמקרה חירום הילדים ירמסו זה את זה. גם העובדה ששער החירום נסגר לא תאפשר מעבר של אמבולנס במקרה הצורך. למה העירייה בחרה לבצע את העבודות האלה באופן בהול מעכשיו לעכשיו? אנחנו דורשים לדחות את העבודות בחודשיים עד סיום שנת הלימודים".

"אנחנו לא מבינים מה הבהילות ומה הדחיפות לביצוע העבודות דווקא עכשיו, מהיום למחר", אמרה ל"ידיעות הנגב" אם לתלמיד בבית הספר, "הילדים שלנו לומדים מתחילת השבוע בתנאים לא תנאים. תלמידי הכיתה של הבן שלי, למשל, הועברו ללמוד במקלט של בית הספר בשל הרעש והאבק שנובעים מהעבודות. כיתה אחרת הועברה ללמוד בספרייה של בית הספר. למה לא מבצעים את העבודות הללו לאחר יום הלימודים או עם סיום שנת הלימודים כשבית הספר ריק מתלמידים? מחכים שיקרה אסון? הכתובת רשומה על הקיר. פשוט לא חושבים על טובת הילדים שלנו".

הורים גם סיפרו כי בפגישה בין נציגי העירייה ונציגי ועד ההורים עלתה ההצעה כי ההורים ישכרו שומר שישגיח על הפרדה בין התלמידים לבין הפועלים בשטח בית הספר. חלק מההורים החליטו שלא לשלוח את ילדיהם לבית הספר עד שלא יימצא פתרון בנושא.

ממשרד החינוך נמסר: "ההחלטות על שינויים או תחזוקת מבני חינוך הינה בידי רשות החינוך המקומית".

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "מדובר בעבודות המתבצעות במסגרת חוק הנגישות. העבודות מתבצעות בשל הדרישה להנגשת כל מוסדות החינוך בזמן קצוב. עיריית באר שבע מחוייבת להנגיש מדי שנה 20 מוסדות חינוך והעבודות מתבצעות במהלך כל השנה תחת פיקוח של כללי הבטיחות המחייבים. יש לציין כי המקום מגודר ומהווה שטח סטרילי שאינו מפריע כלל לשגרת הלימודים. השבוע התקיימה פגישה עם ועד ההורים של בית הספר במטרה להרחיב את ההסברה בנושא, שניתן להמשיך בלימודים ללא כל חשש".