הסיפור הזה לא לקוח מסרט המותחן המפחיד "הציפורים" שבוים בידי אלפרד היצ'קוק, את הסיוט חוו בבית משפחת טורג'מן ממושב תאשור שבמועצה האזורית בני שמעון. במשך שבוע ימים, זוג עורבים תוקפניים ואלימים, מיררו את חייהם, וגרמו להם לשהות במצור במשך שבוע ימים.

זוג העורבים התוקפניים. הכל בגלל שהגוזלים נפלו מהקן. צילום: אדי טורג'מן

העלילה התרחשה בחצר הבית, כאשר צאצאיהם של העורבים נפלו לשם היישר מהקן שבנו הוריהם על עץ גבוה. מכאן והלאה התרחשה דרמה מורטת עצבים, כאשר העורבים מגוננים בחירוף נפש על הגוזלים ומטילים אימה על מי שמתקרב אליהם. "הם מיררו את חיינו" מספר אבי המשפחה, אדי טורג'מן.

כדי להמחיש את גודל הפחד והחששות שהיו שרויים בני המשפחה, מספר אדי:"מחניית הרכב ועד לפתח הבית היינו פותחים בריצה מטורפת מחשש מאלימות מצד העורבים העצבניים". יתרה מכך, מספר אדי: "ברוב המקרים נמלטנו עם קסדה מחשש שהעורבים ינקרו לנו את הראש".

אולם, כמו בכל סיפור מותחן שבדרך כלל מסתיים באופן חיובי, הדרמה הסתיימה בהפי אנד כשהגוזלים הועברו למקומם הטבעי:"תודות לרשות הטבע והגנים באה הבעיה על פתרונה, הגוזלים שוחררו לטבע ואנחנו סוף סוף נשמנו לרווחה", מסכם בחיוך אדי טורג'מן.

ראוי לציין, כי עורבים נחשבים לאינטיליגנטים ובעלי זיכרון חזותי מפותח. כדי להימנע מתקיפה או אלימות מצידם, מומלץ לא להתקרב ולא לגעת בגוזלים שנפלו מהעצים ורצוי מאוד להתרחק מהם. את המלאכה יש להשאיר לרשות הטבע והגנים, שלהם מומחים מקצועיים כיצד לטפל בכל מקרה ומקרה.