כמאה בני אדם מכל רחבי הארץ השתתפו אתמול (שלישי), זה השבוע השני ברציפות, בהפגנה מול ביתו של שר הפנים אריה דרעי בירושלים למען המשך העלייה של יהודי אתיופיה וקיום החלטות הממשלה בנושא. אוטובוסים עם משפחות ופעילים למען העולים יצאו מממקומות רבים בישראל וגם מבאר שבע.

ההפגנה מול ביתו של דרעי. "הגיע הזמן שממשלת ישראל תעלה את כל היהודים". צילום: דוברת מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה

"המשפחה שלי נותרה באתיופיה וזה גורם להורים שלי המון כאב וצער" מספר נציג העדה האתיופית בבאר שבע, יוסי זרפה, שמוביל פרויקטים מצד הקהילה מול העירייה. "הפקידים במשרד הפנים", אומר זרפה, "נוהגים בסחבת כאשר הם ידועים שהמצב באתיופיה קשה. אנחנו מאוד מודאגים ומרגישים קרועים בתוכנו, וכל עוד חלק מהמשפחה נשארו שם אנחנו לא שקטים" אומר זרפה.

בהפגנה שהתקיימה בשבוע שעבר, המפגינים דרשו משר הפנים "להפסיק את התירוצים שמשרדו ממציא ולדחוף למען העלייה". זוג המתגורר באחד ממרכזי הקליטה בבאר שבע סיפר, כי בני דודים שלהם נותרו באתיופיה וממתינים לעלייה אבל דוחים אותם והם לא יודעים מה קורה איתם. "קשה לנו כאן כשאנחנו יודעים שרק חלק מהמשפחה בישראל. הגיע הזמן שממשלת ישראל תעלה את כל היהודים לארץ ישראל, מספיק נגרם סבל לכולנו" הם אומרים.

בעוד שבועיים תקבל הממשלה החלטה שתקבע את גורלם של 8,000 שארית יהודי אתיופיה הממתינים לעלות ארצה, ומשפחותיהם כאן מקוות כי סוף סוף יוכלו להיות ביחד בארץ שחלמו עליה דורות. הפעילים רואים את משרד הפנים, באחריות השר דרעי, כגורם המרכזי בעיכוב העלייה.

במטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה שידרו מסר לשר הפנים: "נמשיך להיאבק מול ביתך כל שבוע, עד אשר הממשלה תקבל החלטה שמתייחסת לכל 8,000 שארית יהודי אתיופיה הממתינים לעלייה, זאת בהתאם לקריטריונים של החלטת הממשלה שהתקבלה בשנת 2015."