לא פעם הסוחרים בעיר העתיקה בבאר שבע הלינו על כך שחלק מהרחובות נותרים חשוכים בלילות בשל היעדר תשתיות תאורה מתאימות. היעדר התאורה מורגש בעיקר ברחוב הפלמ"ח, בקטע שבין רחוב הרצל לרחוב טרומפלדור, בו התאורה מעומעמת ונמוכה. עובדים המסיימים את עבודתם בשעות הלילה מתלוננים כי הם חוששים לצעוד ממשרדם ועד החניה של רכבם כשהדרך חשוכה ולא מוארת. תוסיפו לכך את העובדה שהעיר העתיקה, להוציא את מתחם סמילנסקי ושדרת האוכל, די מתרוקנת בשעות הללו, ותקבלו מתכון להליכה לא נעימה בחושך.

רחוב קק"ל בלילה. הליכה לא נעימה בחושך. צילום: הרצל יוסף

התלונות לא נפלו על אוזניים ערלות, והעירייה באמצעות החברה הכלכלית ומינהלת העיר העתיקה יצאה למהלך שמצטרף לתוכנית פיתוח ושדרוג העיר העתיקה, הכוללת חידוש תשתיות תאורה במספר רחובות ואזורים שונים בתחומיה.

כחלק מהפרויקט יוקמו עמודי תאורה חדשים ברחוב העצמאות (בקטע שבין רחוב ההסתדרות לבין רחוב החלוץ), ויוחלפו פנסי התאורה ברחובות הפלמ"ח וברחובות הניצבים לו עד רחוב האבות, ברחובות הניצבים לרחוב סמילנסקי לכיוון דרום, וברחוב הרצל (בקטע שבין צומת אלי כהן לבין רחוב סמילנסקי).

יודגש כי התאורה החדשה תהיה תאורת לד חסכונית וחזקה, אשר תוצב על בסיס עמודי תאורה של חברת חשמל. הפרויקט שהחל בשבוע שעבר ומוערך בהשקעה של כרבע מיליון שקלים, מצטרף לעשרות פרויקטים שונים שהתבצעו בשנים האחרונות, בהם הושקעו מאות מיליוני שקלים לטובת פיתוח ושדרוג העיר העתיקה, במטרה לבסס אותה כמוקד בילוי, תרבות, תיירות ופנאי.

"יש מקומות בעיר העתיקה שבאמת עברו מהפך יוצא מן הכלל בשנים האחרונות", מספר מתווך מהאזור, "אבל הרבה רחובות אחרים נותרו מוזנחים וחשוכים. יש פה פוטנציאל באמת יוצא דופן שעדיין רחוק ממימוש, אבל הצבת תאורה חזקה היא לפחות צעד בכיוון הנכון".