יש הרבה במשותף לשני חיילי השבוע של "מיינט באר שבע" - שניהם דרומיים, שניהם גדלו במשפחות גדולות, ושניהם מגיעים ממשפחות שומרות מסורת. השבוע, יחד עם חבריהם למחזור הגיוס של נובמבר 2017, קיבלו את הכומתה המנומרת של חטיבת כפיר.

נועם סויסה, בן 20 מאופקים, ילד סנדוויץ' במשפחה חרדית בת 8 נפשות, גדל והתחנך במוסדות חרדיים כמו אחיו הגדולים, אך בשונה מהם החליט בגיל 16 שזו לא הדרך עבורו והחליט לעבור לישיבת בני עקיבא באופקים. כשהגיע הרגע להתגייס בחר לשנות מסלול ולשרת בסיירת חרוב של חטיבת כפיר.

נועם סויסה. לא ויתר על שירות משמעותי. צילום: דובר צה"ל

"גיליתי שאצטרך לרדת שנתיים כדי להשלים בגרויות וכך יצא שבמקום ללמוד בכיתה י"ב, הכיתה שתאמה לגילי, ירדתי לכיתה י'. אבל זה היה שווה את זה והסכמתי. למדתי שם שלוש שנים וסיימתי עם תעודת בגרות מלאה בציונים מרשימים". אחרי המאמץ הרציני בלימודים החליט נועם ללכת למכינה הקדם צבאית "מעוז" שבלוד.

"בהתחלה ניגשתי לגיבוש צנחנים, אבל נפלתי בעקבות פציעה בכתף שסחבתי מהמכינה". נועם לא ויתר על החלום להיות לוחם ולאחר הגיבוש רק התעצמה בו המוטיבציה לשירות משמעותי בצה״ל: "בגיבוש פגשתי אנשים איכותיים שבאו עם אידיאולוגיות ותפיסות עולם שונות ממני, אך כולם רצו גיוס קרבי משמעותי ושאפו להגיע כמה שיותר רחוק בצבא".

נועם התגייס בנובמבר 2017 לחטיבת כפיר ומיד כששמע על סיירת חדשה-ישנה שנפתחת בחטיבה, סיירת חרוב, הציב לעצמו מטרה לגיע לשם בכל מאמץ שיידרש: "אמרתי לעצמי שאני חייב להיות חלק מהסיירת. עברתי מבחני כושר קשים וראיון אצל המג"ד וברוך ה' התקבלתי. עברתי מסלול לא קל אך מאוד מאתגר שרק קידם וחישל אותי עוד יותר."

נועם לא מפסיק לחלום ומתכנן לצאת לקצונה מתוך אהבה לארץ, דאגה למשפחה, והרצון להיות בחוד.

חיילי חטיבת כפיר במהלך המסלול. צילום: דובר צה"ל

יוֹבֵל חדד, בן 19 מבאר שבע, נולד בשכונה ו' והוא הצעיר ביותר במשפחה בת שמונה נפשות. יוֹבֵל למד בבית הספר היסודי "מצפה" ובבית הספר התיכון מקיף א' כשלאורך כל השנים היה מעורב חברתית במסגרות שונות. כבר בגיל 8 התחיל את פעילותו ב"בית העיוור" בבאר שבע, שמשמש מקום מפגש חברתי עבור עיוורים ולקויי ראיה בעיר. בגיל 15 הדריך וריכז את תחום הבטיחות בתנועת הנוער "מכבי צעיר", וכשמלאו לו 18 הצטרף לתנועת הנוער "אחריי".

יוֹבֵל, אשר מגיע מבית דתי לאומי, חונך מגיל צעיר על ברכי הציונות וידע מאז ומתמיד שיהיה לוחם: "מגיל קטן לימדו אותי לתת את כל מה שאפשר בכל מקום שאהיה בו". 

יוֹבֵל חדד. המפקדים כבר מייעדים אותו לקורס מ"כים. צילום: דובר צה"ל

בנובמבר 2017 התגייס חדד לפלוגת ההכשרות של גדוד דוכיפת. "החלק הכי קשה והכי מחזק בו זמנית, שנותן הכי הרבה מוטיבציה, זה להילחם בשביל האנשים שאני אוהב", אומר יוֹבֵל, שכבר התחיל לתכנן את המסלול הצבאי אליו הוא שואף: "יש לי כבר מסלול מאוד מדויק, איך שמסיימים את ההכשרה עולים לפלוגת מסלול, המפקדים שלי כבר ייעדו אותי למ"כים".

יוֹבֵל מבקש לתת מילת עידוד למתגייסים החדשים: "הצבא הוא מערכת לא צפויה. קחו הכל בקלות, עוד לא נולד האדם שיעצור את הזמן ובסופו של דבר הכל עובר. תנו את כל כולכם תמיד, אל תתנגחו, אל תלכו ראש בראש. זו מערכת שנותנת הרבה, אם אתה מוכן לקבל אפשר להתפתח ממנה למקומות טובים".

נועם ויוֹבֵל - שמרו על עצמכם ובהצלחה!