פארק החייל האוסטרלי בבאר שבע ירושת במיגון אלקטרוני שכולל מצלמות אבטחה ואמצעים חדישים נוספים בעלות של רבע מיליון שקלים. בפארק הותקנו בעבר מערכות מיגון אלקטרוניות ומצלמות שיצאו מכלל שימוש עקב בלאי וטכנולוגיה מיושנת שאינה יכולה לשדר בזמן אמת.

פארק החייל האוסטרלי. יאובטח. צילום: הרצל יוסף

מנהל אגף מינהל לוגיסטיקה וחירום בעיריית באר שבע, עמית ריינגולד, ביקש להתקין מיגון חדיש, כיוון שהפארק הוא אחד מהמקומות המטופחים והשמורים בעיר. על פי בקשתו של ריינגולד למיגון, בפארק קיימים אלמנטים פיסוליים יקרי ערך.

"נבדקו נושאי האבטחה והבטיחות ונמצא שיש צורך מיידי בהשקעה של 249,700 שקל על מנת לרשת מחדש את תשתיות התקשורת והתקנת מצלמות ומערכת כריזה באתר", מציין ריינגולד בבקשתו לתקציב המיגון.

עיריית באר שבע בשיתוף קרן 'פראט' הקימו את פארק החייל האוסטרלי שנחנך לפני כעשר שנים. הפארק שוכן בצומת הרחובות אבא אחימאיר-שאול המלך בשכונה י"א, מופעל באמצעות מינהל החינוך בעירייה ומתוחזק על די אגף האחזקה וכפוף לנהלי העירייה.

הפארק מנציח את חיילי אנז"ק (גייסות הצבא האוסטרליים והניוזילנדים) שלחמו לכיבוש הארץ מידי הטורקים במלחמת העולם הראשונה. סיפור הקרב על כיבוש באר שבע ב־31.10.1917 מסופר ומתואר בפארק, ומצוין בטקס מכובד שמתקיים מדי שנה. כמו כן הפארק משמש כחלק מתוכנית חברתית־חינוכית של תלמידי בתי הספר בעיר.