משרד התחבורה מתכוון לאפשר הפעלת מוניות שירות בבאר שבע זאת במסגרת תכנית הרפורמה. המשרד יפרסם בקרוב מכרזים להפעלת קווי מוניות השירות בעשרות ערים בארץ, בהן גם דימונה, אופקים ונתיבות.

בקרוב בכבישי באר שבע. צילום: אדווה חולי

במסגרת אותה רפורמה יתאפשר לנוסעים לשלם על נסיעה בימי חול באמצעות רב-קו ולהחליף קווים ללא תוספת תשלום. על פי התכנית, נוסעים יוכלו ליהנות מהסדרי הנסיעה המוזלים בתחבורה הציבורית בקווים חדשים או משודרגים. נכון לעכשיו לא ידוע מה יהיו לוחות הזמנים והאם המוניות יפעלו בשבת, כפי שנהוג בערים אחרות בארץ.

בנוגע להפעלת מוניות בבאר שבע נמסר מהעירייה כי "מבדיקה הבוקר (שלישי) מול משרד התחבורה נמסר לנו, כי אכן בכוונת המשרד לאשר הפעלת שירות זה בבאר שבע. העירייה מול המשרד מגבשת את תכניות התנועה להפעלת השירות. אנו נמשיך לפעול לשיפור התחבורה הציבורית בעיר, על ידי הכנסת שירות זה ובאפשרויות נוספות".

כפי שפרסמנו לפני כארבעה חודשים, נציגי העירייה קיימו דיון במשרד התחבורה לגבי הפעלת מוניות שירות בעיר. בעירייה דרשו להפעיל שישה קווים בתוך העיר ועוד שלושה בינעירוניים. מוניות השירות צפויות לתת, בין היתר, מענה מוסדר ונוח למשתמשי התחבורה הציבורית באזורים נוספים ברחבי העיר, אליהם כיום לא מגיעה תחבורה ציבורית כלל.

ראש העירייה רוביק דנילוביץ', אמר לאחר הפגישה עם משרד התחבורה בחודש פברואר השנה כי "באר שבע מתפתחת וגדלה בשנים האחרונות, ובהתאם לכך גם כמות משתמשי התחבורה הציבורית בתוך העיר נמצאת במגמת עלייה. לצד התכנון של הרכבת הקלה, נמשיך להשקיע בתכנון ובפיתוח אמצעי תחבורה ציבורית איכותיים, זמינים ונוחים, כפי שצריך להיות בעיר מטרופולין".