היסטוריה בבאר שבע. לראשונה, נתלו הבוקר בשדרות רגר בעיר, לאורך קטע המסלול בו יעבור ביום חמישי הקרוב מצעד הגאווה, דגלי הקהילה הגאה. תליית הדגלים, כך ציינו אנשי 'הבית הגאה' בבירת הנגב, היא תוצאה של שיתוף פעולה בין הקהילה הלה"טבית לבין העירייה.

שדרות רגר הבוקר. הישג לקהילה הגאה בבאר שבע. צילום: מיקי לוי

"סוף כל סוף", סיפר למיינט באר-שבע ברק עטר, ממייסדי הקהילה בבאר שבע, "לאחר מאבק עיקש וארוך של 18 שנים שקיים הבית הגאה בעיר, מתנוססים היום דגלי הגאווה שמקשטים את העיר בגאווה גדולה. זה נותן המון צבע לעיר. באר שבע הופכת לעיר של סובלנות וקבלת האחר".

"לפני שמונה שנים קיימנו אירוע גאווה ברחבה של מרכז הצעירים בהשתתפות כ-600 איש", נזכר עטר, "לאט לאט גדלנו ואשתקד כבר השתתפו במצעד הגאווה כ-5,000 איש. אנחנו מקווים שבמצעד שיתקיים ביום חמישי הקרוב יגדל עוד מספר המשתתפים".

מצעד הגאווה בשנה שעברה. המסורת נמשכת. צילום: מיקי לוי

דובר "הבית הגאה" בבאר שבע, אור ארז, ציין, כי "המצעד השנה, המתקיים זו השנה השנייה ברציפות, הוא בגדר מהפכה בעיר. המצעד הוא הוכחה לכך שאנחנו לא תופעה חולפת ושהאירוע הזה יהפוך למסורת שנתית כמו בערים אחרות בארץ. המצעד השנה יעמוד בסימן הצדעה לוותיקי ולוותיקות הקהילה, שפילסו לכולנו את הדרך למאבק על שיוויון זכויות בבאר שבע ובנגב. הזרקור יופנה לפועלם של כל אותם ותיקים".

מצעד הגאווה יתקיים, כאמור ביום חמישי הקרוב ויחל בשעה 18:00 ברחבת החנייה בצומת הרחובות וינגייט-רגר מול בית החולים 'סורוקה' ומשתתפיו יצעדו לאורך שדרות רגר עד לשדרות שז"ר, בואכה רחבת בניין העירייה, שם תיערך עם סיומו של המצעד עצרת בה יישא דברים ראש העירייה, רוביק דנילוביץ'. את החלק האומנותי יספק הראל סקעת.