מארגני מצעד הגאווה שיתתקיים היום (חמישי) בבאר שבע בתהלוכה לאורך שדרות רגר, צופים לבואם של אלפים לאירוע, כאשר רובם יגיעו מרחבי הארץ ובעיקר מתל אביב ומירושלים בהסעות מאורגנות.

מצעד הגאווה בשנה שעברה. צילום: הרצל יוסף

השנה צופים כי מספר המשתתפים יהיה מעל 5,000, מספר גבוה מבשנה שעברה. "לאחר שבשנה שעברה עשינו מהפכה גאה בבירת הנגב וצעדנו לראשונה בעיר באר שבע, השנה אנו מתכוונים לצעוד בגאווה גדולה עוד יותר", אומרים חברי הקהילה.

האירוע שיחל בהתכנסות בצומת וינגייט-רגר מול בית החולים סורוקה, ויסתיים בהפנינג ענק ברחבת העירייה, יאובטח על ידי המשטרה וכוחות השיטור העירוני. הנואם המרכזי בטכס יהיה ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', שיקדיש את עיקר נאומו לסובלנות ולקריאה לא לשנאה ולאלימות. חברי הקהילה דורשים "צדק ושוויון ואת סיום האלימות כלפי להט"ב בפריפריה ובכל מקום".

עקב מספר הרב של המשתתפים שיגיעו, צפויים שיבושי תנועה ברחבי העיר בשל סגירת וחסימת צירים מרכזיים. לרשימת הרחובות החסומים - הקליקו כאן.

בתוך כך, ברשתות החברתיות נשמעים קולות המתנגדים למצעד - "למה יש את המצעד הגאווה? זה שהוא הומו או היא לסבית זה אומר שכולם צריכים לדעת את זה? למה אין מצעד של אנשים נורמטיבים?", כתב גולש באר שבעי, והוא לא לבד. בפוסטים רבים מביעים גולשים את התנגדותם למצעד, אם בשל ענייני "צניעות" או בשל חסימות הכבישים - "גאווה? תתגאו בבתים שלכם, אתם פשוט מדרדרים את הנוער... רוב הציבור סולד מההתנהגות הדוחה והמגעילה".

בתגובה אחת מחברות הקהילה כתבה פוסט מרגש וחשוף, בו היא הסבירה את חשיבות המצעד בבאר שבע: "אני יודע שזה יפתיע אתכם אבל אנחנו נמצאים בעיר גם כשאין דגלים ברחוב הראשי וגם כשצועקים לנו שאנחנו לא רצויים פה. ובואו אני אגלה עוד סוד, אנחנו גם נישאר פה. כי פה הבית שלנו. פה אנחנו רוצים ורוצות להיות". 

"זאת העיר שבה נולדתי וזאת העיר שאני אמשיך לחיות בה לפחות עוד כמה שנים טובות. זאת העיר שבה הכרתי את החברה הראשונה שלי וזו העיר שבה אני אמשיך להכיר עוד בנות זוג. אני בת נוער בבאר שבע שבסך הכל רוצה לדעת שהיא רצויה פה. ובמצעד אני הולכת לצעוד בגאווה עם החברים שלי ועם המשפחה שלי. אני הולך לא להתבייש במי שאני ובמי שאני אוהב".