אל בית הנשיא בירושלים הגיעו אתמול (רביעי) נציגי ארגון "כוכבי הנגב", שם קיבלו את אות הנשיא למצוינות והתנדבות. הארגון שקם בשנת 2013 שם לו למטרה לפתח את הדור הבא של המנהיגות הבדואית בנגב.

בית הספר של ארגון "כוכבי המדבר". 220 תלמידים ושלל התנדבויות. צילום: עמית ארו

בתוך חמש שנים של פעילות בלבד הקים ארגון "כוכבי המדבר" תיכון בו לומדים  כ-220 תלמידים מהחברה הבדואית, זאת לצד הקמת חממה יוקרתית למנהיגות לצעירים בגילאי 18-20 המעוניינים להצעיד את החברה הבדואית קדימה, לרכוש השכלה ולהשתלב בשוק העבודה הישראלי בתפקידי מפתח. כמו כן פועלת רשת בוגרים התומכת בצעירים בוגרי תכניות הארגון בכלל תחומי החיים - אקדמית, חברתית, רגשית, פיננסית, תעסוקתית ובעיקר בהובלת שינוי ויזמויות חברתיות.

בין שלל ההתנדבויות, עליהן חתומים למעלה מ-220 אנשי הצוות של הארגון בהם אנשי הנהלה, אנשי חינוך ותלמידים: שיפוץ גן של ילדים חרשים בבאר שבע, הגברת המודעות למחלות גנטיות בקהילה הבדואית, התנדבות במוסדות חינוך מיוחד, שיקום וניקוי נחלים ועוד.

מתן יפה, מייסד ומנכ"ל כוכבי המדבר: "לאחר חמש שנים של עבודה במאמץ גבוה, השקעה של לילות כימים ומחשבה על כל פרט ופרט בדרך אל המטרות שהצבנו לעצמנו, כיף להסתכל רגע לאחור ולראות שהעבודה הקשה נושאת פרי".

"אנשי הצוות שלנו מחויבים להובלת שינוי משמעותי אשר יקנה לצעירים בדואים את אותן הזדמנויות שמקבל צעיר יהודי בכדי לממש את הפוטנציאל שלו ולקדם את החברה ואת הנגב. כחלק מקידומם, אנו מלמדים את הצעירים שתמיד ישאפו להיות בצד שנותן ולא בצד שמקבל ומתוקף זה יאמצו את ההתנדבות כדרך חיים. קבלת אות הנשיא היא הישג גדול ומכובד ואנו מודים לנשיא על שבחר בנו. נמשיך להתנדב במרץ".