מצעד הגאווה בבאר שבע יצא לדרך זו השנה השנייה ברציפות. כ-5,000 משתתפים מרחבי הארץ נוטלים חלק באירוע שזוכה לסיקור תקשורתי נרחב. בנוסף לדגלים ולשלטים שנושאים הצועדים, הפעם חידשו בדמות "קיפוד" ערימת בלונים שנושאים על הגב בצבעי סמל הגאווה, שמעניקים למצעד גוון ססגוני ובולט.

צועדים בגאווה. צילום: הרצל יוסף

צילום: הרצל יוסף

ואם מדברים על היסטוריה בבירת הנגב, אז "הבית הגאה" בעיר רושם עוד אקט סמלי מעניין, כאשר דגל הגאווה שהונף במצעד הראשון בתל אביב לפני 20 שנה בשנת 1998, הונף במצעד בשדרות רגר. מי שנשא אותו בגאווה הוא החבר הוותיק של הקהילה הגאה, ברק עטר.

ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', התקבל בתשואות רמות כשעלה לבמה לנאום, ההמונים הריעו כשפתח ואמר: "אתם הקהילה החשובה בבאר שבע", והוסיף, "לכל אחד ואחת מכם יש את הזכות לחלום ולשמוח". דנילוביץ' שעלה לנאום לפני שהאמנים עלו לבמה, העריך כי "הרוב המכריע של התושבים שמחים שהעיר הזאת יודעת לקבל, לחבק ולאהוב, עיר ששייכת לכולם". יו"ר הבית הגאה בבאר שבע, ניקי לוי, לא הסתירה את התרגשותה מהמצעד שמתקיים זו השנה השניה ברציפות בבירת הנגב, ואמרה: "כמה מרגש לראות את צירי התנועה של העיר שלי מקושטים בדגלי הקהילה".

אישי ציבור וביניהם חברי כנסת הגיעו להזדהות עם הצועדים, ביניהם חברי הכנסת איציק שמולי ויעל כהן-פארן (המחנה הציוני). כוחות גדולים של משטרה ומשמר הגבול מאבטחים את האירוע, בשלב זה לא נרשם כל אירוע חריג למעט עומסי תנועה באזור המצעד.

צילום: הרצל יוסף

צילום: הרצל יוסף