בשורה טובה לסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון. אתמול (חמישי), שבוע לאחר תחילת בחינות סוף השנה, הוחלט לבטל את האיסור על כניסת הסטודנטים לחדרי הבחינות כשהם מצויידים בשעון יד מכל סוג שהוא.

האיסור בוטל בתוך שבועיים. צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

כזכור, לפני כשבועיים, ימים אחדים בטרם החלה תקופת הבחינות באוניברסיטה, הודיע המזכיר האקדמי של האוניברסיטה, פרופ' אריאל פלדשטיין, על ההחלטה בדבר האיסור להיכנס לבחינות עם שעונים מחשש כי השעונים החכמים עלולים לשמש כחומר עזר בבחינות ולפגוע בטוהר הבחינות.

ההחלטה עוררה סערה וכעס רב בקרב הסטודנטים והיו אף כאלה שקראו להשבית את הלימודים. כאמור, שבוע לאחר תחילת הבחינות הוחלט על ביטול אותו איסור, אם כי האיסור בדבר השימוש בשעונים חכמים נותר על כנו.

באוניברסיטת בן גוריון אישרו את הידיעה. "מאחר וקיבלנו במהלך הימים האחרונים פניות שונות ומגוונות", אמר הבוקר המזכיר האקדמי של אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' אריאל פלדשטיין, למיינט באר שבע,"בדבר חשיבות השעון האישי, איפשרנו לסטודנטים להיכנס לבחינות עם שעוני יד, למעט שעונים חכמים שפוגעים בטוהר הבחינות. לא נבדוק בכניסה לכיתות איזה שעון עונד הסטודנט, אך אנחנו סומכים על היושרה של הסטודנטים".

מאגודת הסטודנטים נמסר, כי "אנו שמחים, כי לאחר דיון ממושך עם גורמים שונים באוניברסיטה הצלחנו להביא לביטול מוחלט של האיסור על השימוש בשעוני יד במבחנים. ישנה חשיבות גדולה בשמירה על טוהר הבחינות וזהו ערך שאיתו אנחנו מסכימים בהחלט וקוראים לסטודנטים לכבד אותו למען תקופת בחינות מוצלחת ורגועה".

בקרב הסטודנטים עצמם יש סיפוק רב מההחלטה. "סוף סוף נוכל לעבור את המבחנים בשקט", ציינה אחת הסטודנטיות, "כל הכבוד לכל מי שהביא להחלטה הזו. מלכתחילה, ההחלטה על האיסור בדבר כניסה לבחינה עם שעון יד היתה שלא במקומה".